Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Városligeti Angol-Magyar Két...

Városligeti Angol-Magyar Két Tannyelvű Általános Iskola kontra Karinthy Frigyes ÁMK?

Figyelt kérdés
Melyik a színvonalasabb?
2010. dec. 12. 22:27
1 2
 1/11 anonim válasza:
71%
Csak a Városligetit ismerem, oda járt a lányom. Felvételizni kellett, kb. háromszoros volt a túljelentkezés. Azt hallottam, hogy "elit" iskolának számít, de ez nem jelent túl sokat. A tanítás általánosságban magas színvonalú, kompetenciaméréseken, versenyeken kimagasló eredményt érnek el a gyerekek, a legjobb középiskolákba is felveszik az ott végzetteket. Tág teret hagynak a tanító néni/tanár elképzeléseinek, van olyan tanító néni, aki a dőlt betűs írást tanítja már elsőben a gyerekeknek, a másik pedig pl. körbe állította be a padokat a tanteremben hogy minél kevésbé iskolás, inkább projekt jellegű tevékenységeket végezhessenek. Az angolt nagyon jól tanítják, úgy emlékszem végig heti 5 órában plusz az angolnyelven tanult tantárgyak. Elsőben pl. még se írniuk, se olvasniuk nem kell angolul, csak cd-ket hallgatnak, dvd-ket néznek, mégis a gyerekek 98 % -ának nyelvvizsgája van legkésőbb 8-ik végére.
2010. dec. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Mit értesz az alatt, hogy >"elit" iskolának számít, de ez nem jelent túl sokat>?


Mások tapasztalata?

2010. dec. 15. 23:29
 3/11 anonim válasza:
57%
Én voltam mind a 2 iskola szülői tájékoztatóján.Bár a városligeti régebben épült nem olyan modern iskola nekem mégis szimpatikusabb volt.Kedvesek és közvetlenek voltak.a szülői végén körbevezettek az iskolában megmutatták a tornatermet,ebédlőt,és tantermeket is./ a folyosón minden gyerkőcnek külön kis szekrénye van/És elmondták hogy milyen feladatokra számíthatunk a felvételin.az iskola nem magán de havonta 4ezer ftot be kell fizetni az alapítványnak amiből elég sok modern ezközt vásárolnak.az Ámkban az volt az érzésem hogy el akartak ilyeszteni.Január elején felhívtam az ámkt hogy csak 4 kerületi lakosokat vesznek e fel.ekkor azt mondták nincsen megkötés,a szülőin meg kijelentették hogy csak újpestieket várnak.ez kicsit fura volt nekem.Amúgy a városligetiben most hétfőn lesz nyílt nap amikor bemutató órákat tartanak.az ámkban meg 7én.más:én még néztem a kínai kéttannyelvű ált.iskolát is a 15ik kerületben.az ugyan nem túl erős iskola,de 8ikra folyamatosan beszélnek a gyerekek kínaiul.Remélem segíthettem.ha van még kérdésed írj
2011. febr. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De jó, hogy Te is írtál, köszönöm.
2011. márc. 3. 23:09
 5/11 anonim válasza:
75%
Városligetis voltam pár évvel ezelőtt, és csak jó dolgokat tudok róla mondani: imádtam a sulit elsőtől kezdve, nyolcadik év végére felsőfokú angol nyelvvizsgám lett, egy nagyon jó gimnáziumba vettek fel. teljesen egyet értek az első válaszolóval, a tanárok elég szigorúak, de nagyon kreatívak, és jól tanítanak:D több anyanyelvi angol tanár van, akik segítenek felkészülni a nyelvvizsgákra. Az angol mellett persze a többi tantárgy is elhanyagolva, sőt: különleges tantárgyak is vannak, pl. országismeret, hon-és népismeret, és minden évben nagyon jó felvételi eredmények születnek nyolcadikban. Nem egy versenyistálló, de vannak elvárások, amiket teljesíteni kell, így a gimnáziumba elég könnyű lesz beilleszkedni, senki sem lesz maradva. A sznob talán arra értendő, hogy sok híres és gazdag gyerek jár oda (az ilyen gyerekek 99%-a teljesen normális, nem vágnak fel a gazdagsággal),és a sulinak nagyon jó a hírneve. Én személy szerint szerettem oda járni, remélem tudtam segíteni :)
2011. márc. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

De jó, hogy Te is írtál, aki aktív résztvevője voltál az iskolának!


Köszi :)

2011. márc. 16. 21:55
 7/11 anonim válasza:
67%
utolsó válaszoló vagyok, és igazán nincs mit, ezek csak saját tapasztalatok:D
2011. ápr. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
45%
Én is odajártam :) Én is szerettem, nagyon színvonalas iskola.. gimnáziumban meglátszik,hogy nálunk sokkaltöbbet taníítottakmint más iskolákban..én csak ajánlani tudom. Márcsak az angol miatt is:)
2011. ápr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Én is oda jártam. Csak akkor még Sziklai Sándor ált. iskolának hívták.....

De erre nem igazán büszkék....A rendszerváltás előtt Oltári nagy kommunista iskola volt. Csomó tanár munkásőr volt,meg mindenféle komcsi tisztséget vállaltak. A "fő" munkásőr most is ott tanít....Sajnos nem vállalják a múltjukat,ami szerintem gusztustalan dolog.A honlapjukon egy szó sem esik a Sziklai-s Névről.

2012. máj. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én a Karinthyba jártam és szerintem nagyon felszrelt..1,2-ban a testnevelés és az ének angolul megy!3,4,5,6-ban a környezetismeret angolul van(első félévben az osztály egyikfele biológiára a másik fordítva jár második félévben cserélődik)7,8,-ez a két tantárgy külön tantárgy lesz.5,6,7,8.osztályban országismeret(angol nyelvű országokról beszélünk,tanulunk angolul és az angol heti 5-óra +nyelvvizsgafelkészítő fakultáció heti 2óra+(aki akar ingyen )meht heti 2órát csAk úgy beszélgetni az anyanyelvi tanárainkkal emellett nazyon jó eredményink vannak a versenyeken!a Nyelvvizsgákon az évfolyam 10százaléka eléri a felsőfokot a többi 90%-a a középfokot!Több info az iskola honlapján : www.kafinthyisk.hu
2013. ápr. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!