Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anglisztika szakon lehetőség...

Anglisztika szakon lehetőség van egy másik nyelv felvételére?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor ezek felvételéhez szükség van a választott nyelvből valamilyen szintű tudásra, vagy jelentkezhetek olyanra is, amiből még egy szót se tudok? Gondolok itt különösképpen a spanyolra, hiszen nagyon szeretném megtanulni a nyelvet, de eddig erre sajnos nem volt lehetőségem.

Főleg az ELTE és a Pázmány érdekelne ezzel kapcsolatban.


2010. dec. 13. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ha pl. spanyolt, olaszt, franciát, németet (ismertebb nyelvet. angolra is igaz ez) akarsz felvenni akkor kell középfokú nyelvvizsga/érettségi. portugált, japánt, arabot úgy tudom, hogy lehet előzetes nyelvtudás nélkül is. (meg ezeket a "kisebb nyelveket" bocs, ha hülyén fogalmaztam :D) a szlávokat azt nemtom, de szerintem ahhoz se kell előzetes nyelvtudás.
2010. dec. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok. bocsi, hogy a kérdésre válaszoljak van lehetőség rá :) egy időben engem is érdekelt, onnan tudom.
2010. dec. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ.

Hát a szívem szakad meg, hogy akkor sajnos a spanyol elúszik...:/

De mondjuk a portugál hasonló, de hangzásilag nem olyan "jó", mint a spanyol.


És esetleg valamelyik skandináv nyelvről tudsz információt?

2010. dec. 13. 18:47
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


nincs mit!

2010. dec. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
sajnálom mert tudom, hogy rossz érzés. én olaszul szeretnék nagyon megtanulni (esetleg spanyolul, mert az is nagyon tetszik) de nincs rá lehetőségem... a portugál nekem sem jön be annyira "hangzásra". bár utána úgy tudom könnyebben lehet spanyolul megtanulni. tetszenek a skandináv nyelvek? mert akkor az esetleg nem rossz választás. :)
2010. dec. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, ha nem jön össze, akkor a skandináv nyelvek felé nyitok. Habár arra van külön szak is. De a japánt se zárom még egyelőre ki. :)
2010. dec. 14. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!