Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Késő már elkezdeni az érettség...

Késő már elkezdeni az érettségire való felkészülést? Milyen módszerrel készültetek fel?

Figyelt kérdés

1. kérdésem. Úgy döntöttem, hogy a téli szünet után keményen el kezdek tanulni és felkészülni az érettségire. Nem késő már ?



2. kérdés: Ti milyen módszerrel készültetek fel ? Nagyon nehéz még órákra is készülni meg még külön az érettségire. Tanulás könnyítő dolgokat tudnátok írni amivel könnyebben fel lehet készülni?


2010. dec. 18. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Sohasem késő elkezdeni. Van más megoldásod, mint hogy elkezdd?
2010. dec. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért, az elmúlt 12 (vagy inkább 4) évben mit csináltál?
2010. dec. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen a tanulmányi átlagod és mi a cél... Tulajdonképp egy 2-est simán össze lehet szedni. Arról nem is beszélve, hogy a középiskola az érettségire készít fel, tehát az órákon is arra készültök.


Matekra úgy gyakorolhatsz a leghatékonyabban, ha az előző évek érettségijeit kinyomtatod és megcsinálod. Ebből látni fogod milyen feladatok vannak és hogy mit kell átnézned és gyakorolnod. Mi az utolsó fél évben csak ilyen teszteket oldottunk meg, házinak is kaptunk egy csomót, dolgozatokat is ilyenekből írtunk :)


A magyarra nem tudsz különösebben készülni, nézd át az érvelés / verselemzés / novellaelemzés / vers összehasonlítás szabályait... Mi rengeteg vázlatot írtunk az órákon különböző versekből, gyakran házinak is kaptunk ilyen feladatokat. Felesleges életrajzokat bemagolni meg verseket, érettségin kapsz egy szöveget pár kérdéssel, mivel beszélsz magyarul így érteni fogod és meg tudod válaszolni a kérdéseket, majd 2-3 oldalban kell kifejtened a véleményedet az adott témában, vagy összehasonlítod a 2 művet esetleg elemzed a novellát. Ennyi. Nézd meg az előző évek érettségijeit is.


Történelem nehezebb abból a szempontból, hogy itt minden lehet. Lapozd át a füzeteidet, könyveidet és elevenítsd fel a tanultakat. Erre is nagyon jó gyakorlás az előző évek tesztjei. Sok benne a tippelős, feleletválasztós kérdés, így ez sem nagy cucc letenni.


Nyelvből is kell érettségizni, olvass, tanulj szavakat, gyakorold a levélírást, ismerkedj a szótárral, hallgass rádiót / tv-t / zenét és próbálj kihallani, megérteni szavakat, mondatokat. Ha megteheted, jelentkezz egy nyelviskolába, indítanak érettségi felkészítő tanfolyamokat, az is hasznos lehet.


Választott tárgy (biológia, kémia, fizika, földrajz, informatika, rajz, tesi, ének, szakmai tárgy...) Ezekre megint csak a tankönyveket, füzeteket, órai vázlatokat, előző évi érettségiket érdemes átnézni.


Szóbelire pedig kaptok tételsort, célszerű összefognia az osztálynak és közösen kidolgozni őket. Ezeket kénytelen leszel megtanulni és majd előadni legjobb tudásod szerint. De ne parázz, valamennyihez kapsz segédeszközt (történelem- , irodalmi-, földrajz atlasz) ezekből pedig ki lehet másolni az évszámokat, helyszíneket, csaták menetét, személyeket.. Célszerű ezek használatával tanulni a tételeket és készülni a szóbelire.


Az írásbeli 4-5 nap alatt lemegy, a szóbelire meg azután is lesz bő 1 hónapod. Nem vagy elkésve, én 2 héttel szóbeli előtt kezdtem tételeket tanulni, igaz én végig 4-5 tanuló voltam :) És simán hoztam a formám :) A tanárok segítenek is szóbelin ha látják, hogy tudod... :)

Sok sikert!

2010. dec. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Már, miért lenne késő elkezdeni:D


Én konkrétan csak az órákra jártam be, ott a tavaszi félév szinte csak felkészüléssel telik. Amit ott leadnak az bőven elég. Tanulni az utolsó hónapban kezdtem el és nem lett rossz az érettségim. Jó tanuló sem voltam csak közepes.

2010. dec. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Érettségi előtt vettem meg a sportmocim, egész nap azzal száguldoztam. Annyi időm maradt, hogy érettségi szünet utolsó 2 napján minden tételt 1X elolvassak.. 4-5 ös érettségit írtam.. :DDD
2010. dec. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%
Ha egy középszintű érettségit nem tudsz csak úgy megcsinálni, hogy bejártál az órákra, akkor ne csináld meg, menj el egy bányába, másra nem vagy jó. Ha emelt szintűről van szó akkor is bőven van rá idő felkészülni.
2010. dec. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Érettségi előtt 2 héttel kezdtem el tanulni, de még így sem folyamatosan, és full 5ös lettem mindenből. Ennyi.
2010. dec. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%

nekünk töriből és magyarból ugyanaz volt a tanár, a drága jó osztályfőnökünk, akinek én voltam töriből a kedvenc felelője...


töri:mi minden órán írtunk 2 töri tételből, ami akarva akaratlanul arra késztetett, hogy tanuljak + én még a többi leckéből is feleltem, ami nem kellett érettségihez -.-

magyar:kb ugyanez volt a helyzet, de abból sokat kipuskáztam órán

matek:faktra jártam + egy haverommal együtt tanultam, aki penge matekból és egy párszor elmentem matek tanárhoz

angol:érettségi előtt csináltam a nyelvvizsgát szal formában voltam


ezeken felül nem igazán tanultam, de mióta fősulira járok, visszasírom zh-knál az érettségit!


szal amit ajánlani tudok, h könnyebb legyen:

próbálj reggel tanulni, mert akk jobban fog az agy

tarts szüneteket, sétálj a jó levegőn stb.

feküdj le inkább hamarabb, h kipihent légy

ha már végképp nem bírod menj el egy kocsmába/buliba és b@ssz be

ha úgy érzed szerencsés vagy akk hagyd ki a számodra legnehezebb tételeket

ne tanulj minden nap, mert akk egy idő után nagyon eleged lesz belőle és csak felhúz, kb ennyi


én így csináltam és magyar 73%,töri 81%,matek 85%,angol 90%, info előrehozottan 88%

2010. dec. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hat en asszem irasbelire neha neha megoldottam par dolgot plusz ami suliba volt szobelire elotte nap mindent. Paravolt. Xd de matek fizika 4 lett a többi 5.

Oszinten szolva elegge elbaszcsiztam a vegere. De ma mar azt is tudom hogy az erettsegi nem jelent semmit. Az szamit ahogy gondolkodsz...

2016. márc. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!