Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megismételhetem a félévemet?

Megismételhetem a félévemet?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy elsős vagyok az egyetemen, és úgy érzem, hogy ez a fél év nem volt elég nekem arra, hogy atombiztosan elsajátítsam a leadott anyagokat.

Megtehetem, hogy mindent újra felveszek? Tudom, hogy így csúsznék, de ugye nem rúghatnak ki?

A to-sok mar nincsennek benn, tőlük nem tudok ilyet kérdezni.

Azt olvastam, hogy 27kreditnek kell meglennie évente, hogy ne rúgjanak ki, az természetesen második félévben meg lesz, mert most is meg lenne, csak nem épp kettessel szeretnék átcsúszni, hanem jobb jegyeket szeretnék.


2010. dec. 21. 08:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Olvasd el a tanulmányi és vizsgaszabályzatot (az iskola honlapján fent kell lennie), de véleményem szerint csak akkor tudod újra felvenni a tárgyaidat, ha nem sikerültek. Esetleg lehetőség van a sikeres vizsga javítására, de ha van ilyen lehetőség, ezt is a fenti szabályzatban találod meg.
2010. dec. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előttem lévő írja: nem vehetsz fel újra már teljesített tárgyat. Botorság is lenne egyébként, csúsznál egy teljes félévet. Inkább gondold át, hogy miket változtatsz köv. félévben, hogy jobban menjen és miket kell bepótolnod.
2010. dec. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Még valami: az egyetem nem középiskola, műszakin pl. a 2-es jegy tökéletes :) Azaz egyetemen egy 3-ashoz több teljesítmény kell, mint középiskolában egy csillagos ötöshöz. Utólag meg senki nem nézi majd a jegyeidet, még a diplomád minősítését is alig-alig. Legfeljebb ösztöndíj mértéke miatt lehet fontos.
2010. dec. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Még el sem kezdtél vizsgázni! Tanulj és ha valamivel nem vgay elégedett menj el javítózni. Ha pedig úgy sikerült a féléved másodikban ha meghirdetik ismét felveheted.
2010. dec. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy a hiányaidat pótold, még nem kell újra felvenni a tantágyaidat, egyszerűen fogod a tankönyvet, szakirodalmat, meg bejársz az előadásokra.
2010. dec. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.


Bejártam előadásokra, de akkor is úgy érzem, hogy nem elég biztos a tudásom, pedig minden könyvet, jegyzetet beszereztem, amit csak ajánlottak.


Tudom, ohgy a legjobb jegy a kettes, a többi csak szebb.(:

De, én nem érezném jól magam, ha végig kettessel húznám ki az elkövetkezendő éveket, vagy csak puskázással csusszannék át.

2010. dec. 21. 13:47
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem veheted fel újra, ha már teljesítetted. De ettől függetlenül még bejárhatsz órára, hogy okosodj, nem fog kizavarni a nagyelőadóból a tanár.
2010. dec. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Itt van a vizsgaidőszak, most még van időd, hogy felkészülj. A nehéz tárgyakból másold le a jegyzetet, és mindig olvasd át néhányszor a leírt szöveget! Én így készülök. Sikeres vizsgákat!
2010. dec. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, neked is hasonlókat!
2010. dec. 22. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!