Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

NYME-FMK ipari termék és formatervező mérnök szak - mennyire nehéz? Elvégzése után milyen lehetőségeim lehetnek (munka)?

2010. dec. 24. 22:46  Privát üzenet  

A válaszok

NYME...

a tananyag semmi

követelési színvonal hullaegyszerű

papír megszerzése nagyon gyorsan történik

és emiatt sehol se alkalmazzák, mert még életükben nem láttak céget, főleg nem gyakorlati terméktervezést.

A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2010. dec. 24. 23:44 Privát üzenet

Aha... Gyere nyme-geo-ra, és megtudod, hogy miért terjedt el ez a mondóka: "Kelj fel geos, felkelt már a nap is, szoptunk tegnap, szopni fogunk ma is."

Nem sok ember jut el a végéig mintatervvel (volt évfolyam, amiben csak 1-nek sikerült), első félévben eltűnik az évfolyam nagy része, már a félév felénél elkezdtek kiiratkozni a diákok, mert "túl nehéz a matek".

Most vizsgázok nemsokára, egy 128 A4-es oldalnyi begépelt jegyzetet kell megtanulnom geometriából. Bizonyítás, elmélet, minden. Az első matekvizsgán csak egy ember ment át, informatikából az első ZH az egész évfolyamban csak nekem lett meg. Adtak pár megajánlott jegyet (nekem is, például matekból) azoknak, akik elérték a négyes szintet, hogy legalább maradjon pár diák második félévre.

Ez még csak az első félév. A másodikban gondolja át az ember, hogy "Miért jött ide?!".

Hetekig hajnali 1-ig tanulás, és imádkozhatsz, hogy legyen egy kettesed.

Szerintem nem az iskola "neve" alapján kéne megítélni a karokat, mert nyme-geon szerintem igenis minőségi tanárok vannak, akik rendesen visszakövetelik az anyagot.

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2010. dec. 25. 17:28 Privát üzenet
Egy BME-n meg egy Pollackon nagyságrenddel nehezebb, többe is nézik a munkáltatók, de nem hiszem, hogy akkora túlképzés lenne, hogy ne szívná fel ezeket a munkaerőpiac. Elvégezni nem könnyű, de én nem sok emberről hallottam, hogy otthagyta volna. A második feléhez nem tudok mit hozzáfűzni.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2010. dec. 31. 10:44 Privát üzenet
Úgy értem, a kérdés második feléhez.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2010. dec. 31. 10:44 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ipari termék- és formatervező mérnöki (BME) vagy Gépészmérnöki (Gödöllő)?
Diplomás szociális munka, sérült gyerekekkel. Hová adjam be a jelentkezést?
Melyik szakra érdemes mennem és milyen munka?
Levelezős vagyok főiskolán, idén kezdtem, nem ismerek senkit, és lehet hogy már az első napra nem is tudok bemenni (munka miatt). Mi van ilyenkor?
Munka egyetem mellett?
Menedzsment órán nem értettem egy szót, a mondat így hangzik, a menedzseri munka előnyben részesíti az aktuális, speciális, (itt jön amit nem értek és valószínű rosszul írtam le)...

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!