Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » NYME-FMK ipari termék és...

NYME-FMK ipari termék és formatervező mérnök szak - mennyire nehéz? Elvégzése után milyen lehetőségeim lehetnek (munka)?

Figyelt kérdés
2010. dec. 24. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:

NYME...


a tananyag semmi

követelési színvonal hullaegyszerű

papír megszerzése nagyon gyorsan történik

és emiatt sehol se alkalmazzák, mert még életükben nem láttak céget, főleg nem gyakorlati terméktervezést.

2010. dec. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Aha... Gyere nyme-geo-ra, és megtudod, hogy miért terjedt el ez a mondóka: "Kelj fel geos, felkelt már a nap is, szoptunk tegnap, szopni fogunk ma is."

Nem sok ember jut el a végéig mintatervvel (volt évfolyam, amiben csak 1-nek sikerült), első félévben eltűnik az évfolyam nagy része, már a félév felénél elkezdtek kiiratkozni a diákok, mert "túl nehéz a matek".

Most vizsgázok nemsokára, egy 128 A4-es oldalnyi begépelt jegyzetet kell megtanulnom geometriából. Bizonyítás, elmélet, minden. Az első matekvizsgán csak egy ember ment át, informatikából az első ZH az egész évfolyamban csak nekem lett meg. Adtak pár megajánlott jegyet (nekem is, például matekból) azoknak, akik elérték a négyes szintet, hogy legalább maradjon pár diák második félévre.

Ez még csak az első félév. A másodikban gondolja át az ember, hogy "Miért jött ide?!".

Hetekig hajnali 1-ig tanulás, és imádkozhatsz, hogy legyen egy kettesed.

Szerintem nem az iskola "neve" alapján kéne megítélni a karokat, mert nyme-geon szerintem igenis minőségi tanárok vannak, akik rendesen visszakövetelik az anyagot.

2010. dec. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy BME-n meg egy Pollackon nagyságrenddel nehezebb, többe is nézik a munkáltatók, de nem hiszem, hogy akkora túlképzés lenne, hogy ne szívná fel ezeket a munkaerőpiac. Elvégezni nem könnyű, de én nem sok emberről hallottam, hogy otthagyta volna. A második feléhez nem tudok mit hozzáfűzni.
2010. dec. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Úgy értem, a kérdés második feléhez.
2010. dec. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!