Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idén érettségizek és PTE-ETK...

Idén érettségizek és PTE-ETK gyógytornász szakára szeretnék menni.2 helyen van képzés: Pécsen illetve Zalaegerszegen. Mi alapján sorolnak be? Mindenféleképpen Pécsi szeretnék menni!

Figyelt kérdés
2010. dec. 25. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ melyiket jelölöd meg első helyen. Általában pontkülönbség szokott lenni az oktatási intézmények azonos szakjai között. Tehát ha első helyen jelölöd Pécset, másodikon Zalaegerszeget, és Pécsre van elég pontod oda fognak felvenni. Ha nincs elég pontod, viszont Zalaegerszegre van, akkor oda vesznek fel, ha egyikhez sincs elég pontod, akkor egyik helyre sem nyersz besorolást! Természetesen az is előfordulhat hogy azonos lesz a ponthatár, ebben az esetben a sorrend számít!
2010. dec. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, mind a kettő helyen 378 a pont, bár kitudjam, hogy most mennyi lesz majd...

És még valami. Tetszik még a dietetikus szak is, annak jóval alacsonyabb a pontja legszívesebben arra mennék, mert az szerintem biztosra sikerülne, ám gyógytornász a jövőre nézve kedvezőbb szakma, legalábbis úgy gondolom. Szóval, ha megjelölöm első helynek gyógytornászit és nem vesznek fel akkor a dietetikus szakot is elfelejthetem, mert nem elsőnek jelöltem meg? Vagy azt jelöljem meg amit a legjobban szeretnék, és ne nézzem a pontokat? Felvin erről nem nagyon találtam semmit, osztályfőnököm meg egyszerűen nem tud ebbe segíteni:( Január 13-án megyek nyílt napra, remélem hasznos lesz!

2010. dec. 25. 23:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Jelöld meg második helyen a dietetikust.De egyébként ha esetleg csak dietetikusra vesznek fel,de te mégis a gyógytornászt szeretnéd első év végén van lehetőség szakirány váltásra.

Én is PTE-re járok dietetikusra,ha van valami kérdésed nyugodtan írj :)

2010. dec. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, írtam levelet :)
2010. dec. 26. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!