Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha programozó szeretnék lenni...

Ha programozó szeretnék lenni akkor elég ha programfejlesztő szakra megyek egyetemre vagy mérnök infóra kell mennem?

Figyelt kérdés
mert nézekettem munkahelyket és mindenhová mérnököket keresnek :s és ha elvégzem a programfejleksztői szakot akor utána mehetek szoftver fejlesztő mérnöknek?
2010. dec. 28. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
A programozó és a szoftverfejlesztő mérnök két külön szakma. Ha programozó akarsz lenni, aki kódot ír látástól mikulásig, akkor javasolok egy felsőfokú tanfolyamot. Ha a háttere is érdekel a dolognak, akkor proginfo, ha pedig rendszerek komplett működése és fejlesztése érdekel, akkor műszaki informatikus szak.
2010. dec. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Proginfót, progmatot szerintem kerüld, inkább sima infó, mérnök infó stb. A programozási gyakorlatot anélkül sem az egyetemen fogod megszerezni, hanem mellette, rosszabb esetben utána. Tehát a legjobb tanács, amit adni tudok, hogy ha programozó szeretnél lenni, akkor programozz. Sokat. Sok mindent.
2010. dec. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
akkor inkább mérnök infót válasszam?mint hogy programfejlesztőt?
2010. dec. 28. 13:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi az a programfejlesztő szak, gondolom programtervező, programozó-matematikus, proginfó és hasonlókat takarhat, legalábbis én erre gondoltam.

A mérnök infó gondolom a műszaki infóhoz hasonlít (régebben pl a VEIN-en mérnök infő volt, BME-n műszaki infó, de azért olyan eget rengető különbséget én nem láttam a tanrendben).

A progmattól, proginftől nem azért intelek, mert ha mérnök infón tanulsz, akkor jobb programozó leszel, hanem azért, mert jó eséllyel kevésbé szivatod meg saját magadat :) Mint írtam, programozni alapvetően nem az egyetemen fogsz megtanulni. Fogsz tanulni ezt-azt, progmódszertant, UML-t, OOP-t, algoritmusokat és adatszerkezeteket, adatbázisokat stb, de ezek leginkább elméleti anyagok lesznek. Töltsd le mindegyik szak tantervét és meglátod a különbségeket.

2010. dec. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!