Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-TÁTK Nemzetközi Tanulmány...

ELTE-TÁTK Nemzetközi Tanulmányok szakról vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
El lehet vele később helyezkedni? Színvonal?
2010. dec. 30. 17:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Asszem két éve indították az eltén először ezt a szakot, így az elhelyezkedési lehetőségekről szerintem nem nagyon tudnak majd neked írni.
2010. dec. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A nemzetközi tanulmányok szak tipikusan az, hogy sem a tanárok, sem a hallgatók nem tudják, pontosan mit is lehet majd vele kezdeni.

Persze, lehet menni külképviseletre, külügyminisztériumba diplomatának, ha vannak megfelelő kapcsolataid meg három felsőfokúd, ha nincs, akkor passz...

Nekem van ismerősöm, ő se tudja mi lesz belőle, még egy éve van. Szabadideje meg annyi volt, hogy másodévben jelentkezett párhuzamos képzésre, pénzügy-számvitelre a Corvinusra, mert nem tudott magával mit kezdeni.

Én nem akarlak lebeszélni, az ember úgyis maga dönt, de csak azért, mert jól hangzik a neve, meg érdekesnek tűnik a tanrendje, nem biztos, hogy célszerű ezt választani. Gondold meg!

2010. dec. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a lakótársam most elsős az ELTE-TÁTK nemzetközi tanulmányok szakán. Az első évben egyáltalán nincs és nem is lesz szemináriumuk (gyakorlati óra), nincsenek nyelvórák, közben meg angol nyelvű szakirodalmakat adnak fel, és nincs rendesen megszűrve a hallgatók nyelvtudása, szóval eléggé kaotikus..és egy tipikusan nesze semmi fogd meg jól szak..az viszont tény, hogy egy ugyanitt másodéves barátnőm már a minisztériumban gyakorlatozik, és ha felfigyelnek valakire, azt megtartják. Keményen kell ahhoz dolgozni és sok nyelvet igen jól beszélni.
2010. dec. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Egy ismerősöm is erre a szakra jár az ELTE-n, és - mivel lazának tartotta - mellette elkezdte a főiskolán a kommunikáció szakot. No comment. Azt hiszem, épp itt írták, hogy a nemzetközi tanulmányok szakon semmit sem tanulnak meg rendesen, pontosabban mindenből egy keveset. Kb. azt tanulják meg, hogy melyik könyvet kell levenni a polcról, ha utána akarnak nézni vminek. De kapcsolatokkal persze hogy működik ez is.
2010. dec. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Igazából én is ettől a 'semmit sem tanulnak' esettől félek, elég volt a gimiben. De mivel a matekhoz hülye vagyok - a nemzetközi gazdálkodás, turizmus kilőve:) - de ez az irány érdekel, csak ez a szak maradt.
2011. jan. 2. 20:25
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, kb. én is ebben a cipőben járok. Nemzetközi igazgatási, igazgatásszervező szak nem érdekel?

[link]

[link]

2011. jan. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Corvinus sajnos csupán egy álom számomra :) 441 pontot az ELTE-re képes vagyok összeszedni, de 461-et már nem...

A Nemzetközi Tanulmányok szak igazság szerint érdekesebbnek tűnik (bár ugye főként az a cél h megéljek, ha már nm az álmomat választom...:)) de most hogy így átnéztem a mintatanterveket a Nemzetközi igazgatás is jól hangzik. Elhelyezkedési lehetőség gondolom több, hiszen kézzel foghatóbb ismereteket ad. PPKE-t amúgy is néztem! köszönöm! :)

2011. jan. 4. 18:40
 8/10 A kérdező kommentje:
Esetleg nem tudja valaki, hogy 2. vagy 3. évtől kezdve ha már 'bírom' nem lehet-e két szakot felvenni, pl. PPKE-n? Nemzetközi Tanulmányok + Nemzetközi Igazgatás ?
2011. jan. 4. 18:44
 9/10 anonim válasza:
Persze, hogy felvehetsz második szakot. Nem oda járok, de miért ne tehetnéd? Csak azért kellene 2. év elején kezdeni a 2. szakod, mert akkor ingyen lehet 2 diplomád, nem futsz ki az államilag támogatott félévekből, mert ha párhuzamosan végzel két szakot, akkor 1 félévnek számít a 2 külön szak is. Remélem, össze tudod így sakkozni. Amúgy én nem vettem fel 2. szakot, csak a csopitársaim több, mint fele:D
2011. ápr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Húha, ELTE TáTK? Oda járok, szerintem kerüld el messze, hacsak nem alkalmazott közgazdaságtant szeretnél tanulni, semmi értelme. Én is ott fogom hagyni.
2011. szept. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!