Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Állami finanszírozású mesterké...

Állami finanszírozású mesterképzésről meddig iratkozhatok ki úgy, hogy megmaradjon az állami támogatott félévem?

Figyelt kérdés
Még nem tudom biztosan, hogy azt szeretném-e tanulni, amire jelentkeztem, és ha ősztől máshova szeretnék menni, akkor a 12-ből már csak 4 támogatott félévem maradna, de jól jönne tartaléknak az 5., ha esetleg nem sikerülne mindent "menetrend szerint" megcsinálni... Ki mit tud ezzel kapcsolatban? Esetleg tapasztalat? :)
2010. dec. 31. 10:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Amennyiben jelenleg hallgató vagy a felsőoktatásban, szerintem a legegyszerűbb, ha azonnal kiiratkozol (keresd ezügyben TO-t, hogy mit is kell tenned pontosan), vagy amennyiben ez nem lehetséges tetesd magad passzív félévre, így nem úszik el az állami támogatás. (Ha ezt még most vizsgaidőszakban teszed, akkor biztosan nem) Viszont tudnod kell, hogy passzív félévben nem számítasz diáknak, ergo pl nem kapsz diákigazolványt, stb.
2010. dec. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Minden félév regisztrációs időszakkal kezdődik az egyetemeken. Ezalatt kell nyilatkozni arról, hogy folytatod a tanulmányaidat, szünetelteted esetleg kiiratkozol. Ha ezalatt megteszed a kiiratkozást, akkor ez a féléved már nem vesz el az államilag finanszírozott félévekből, ha később teszed meg, akkor igen.
2010. dec. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!