Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valakinek megszűnik a...

Zoli0722 kérdése:

Ha valakinek megszűnik a tanulói jogviszonya egy egyetemmel, akkor beiratkozhat újra ugyanarra az egyetemre? Mi lesz a már sikeresen letett vizsgákkal? Köszönöm előre is a válaszokat!

Figyelt kérdés
Például, ha megszűnik a jogviszonya mert már háromszor felvette az adott tárgyat de nem sikerült teljesítenie...
2011. jan. 6. 11:08
 1/3 anonim válasza:
Szerintem végig kell csinálni újra az egész felvételi procedúrát és akkor elvileg semmi akadálya, hogy újra oda járhass. (Bár ha három félév/év alatt nem sikerült egy tárgyat teljesíteni, fölmerül a kérdés, jó helyen vagy-e egyáltalán.) A már teljesített tárgyakat el tudod fogadtatni, erre a célra van megfelelő űrlap, amit alá kell íratni minden tanárral, aki anno tartotta neked ezeket. Kell ezen felül az index fénymásolata is.
2011. jan. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen. Bármikor vissza lehet kerülni újabb felvételi eljárás keretében. A korábban elvégzett tárgyaidat tanegységelfogadási procedúra alapján el fogják fogadni az adott intézmény szabályai szerint.


Abban igaza van az előző válaszolónak, hogy ha ennyire nem megy a suli, akkor érdemes végiggondolni, hogy megéri-e az államilag finanszírozott féléveidet olyanra elpazarolni, ami ennyire nem megy.

2011. jan. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, beíratkozhatsz újra ha felvételizel akár a "rendes" felvételi időszakban vagy pótfelvételivel is (de ott javarészt költségtérítéses szakok vannak).

És igen, el tudod fogadtatni a vizsgáid .

Vagy nálunk (SZTE) például (nem tudom máshol is így van-e), ilyen esetben azt szokták ajánlani, hogy az adott karon egy másik szakot kezdj el és ott ismertesd el a tárgyaid.

Arról pedig, hogy az illetőnek van-e helye az adott szakon...Szerintem igenis van helye, mert ismerek én is olyan tanárt, aki azért buktat a vizsgán mert " az inggallérod rosszul áll" . Úgyhogy kérdező, szurkolok neked és még nincs vége a vizsgaidőszaknak , az, hogy még1x oda akarsz járni és végigcsinálni, az pedig a bátorságod és az akaraterőd mutatja :-)

2011. jan. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!