Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van valaki aki természetvédelm...

Van valaki aki természetvédelmi mérnöknek tanul/tanult?

Figyelt kérdés
Február 15.ig le kell adni a jelentkezést és nem tudom , hogy hova menjek. Most néztem ezt a szakot és elkezdett érdekelni. De nem tudom, hog megéri -e és tényleg olyan jó-e mint a leírása.Mindenképpen a környezettel kapcsolatba szeretnék tovább tanulni. Légyszives aki erre jár/ járt írjon nekem . Köszönöm.
2011. jan. 8. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Külföldön lehet, hogy jól el lehet vele helyezkedni, de Magyarországon ez még nem nagyon jellemző.
2011. jan. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A környezetmérnök és a természetvédelmi mérnök nagyon jól hangzik, és jó ötlet is... ha pl nézel olyan műsorokat, ahol mondjuk autókat terveznek és szerelnek össze (persze külföldi műsorok), egy csapat környezetmérnök dolgozik, hogy a lehető legminimálisabban szennyezze a járgány a környezetet... sajnos viszont a tapasztalatom nekem is az, hogy Magyarországon ezen szakirányon végzett embereknek nem nagyon lesz munkájuk a saját körükben egyelőre. Ez itthon még nem igazán kiforrott, és a jó ég sem tudja megmondani mikorra lesz az! Ha ezt szeretnéd csinálni, akkor viszont csináld ezt!
2011. jan. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen a környezetmérnökit már én is néztem, csak ott sajnos sok a kémia :S Az meg nekem nem igazán megy. Viszont a természetvédelmire meg nem tudom, hogy lenne e bármilyen kereslet hiszen nemzeti parkokban és természetvédelmi szervezeteknél lehet elhelyezdedni és mint írtátok Magyarországon ezek nem igazán elterjedtek. Ha valaki esetleg ilyen szakon tanul az írja már meg légyszives, hogy mennyire nehéz. Köszönöm
2011. jan. 8. 19:52
 4/6 anonim válasza:

Szia! Az egy évfolyammal felettünk járók azt mondják, hogy büfészak, ezen én igencsak meglepődtem. Na, de kiderült, hogy nekik sokkal kevesebb órájuk van, mint nekünk. Wtf... szóval nekünk már azért meg kell szenvedni egy-két tárggyal, de nem vészes még így se (pl egy orvosihoz képest... xD)Viszont nálunk nagyon rámennek az agrár/növényes dolgokra, szinte csak összedobálták azokat a tárgyakat, amit úgy véltek, hogy kellhet.

Mondjuk én azt hittem, hogy azért el lehet ezzel a diplomával helyezkedni, viszont az egyik első órán rögtön lesokkolt egy kis tanársegéd néni, hogy ez nekünk semmire nem lesz jó, stb stb... hát köszi :D

Egyébként azok a tárgyak, amik jók, azok tényleg jók, és kelleni fognak később, ha itt helyezkedsz el.

2011. jan. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Te hova jársz? Én Debrecenbe szeretnék menni. Annyira rossz az elhelyezkedés vele? :( Mert a szak leírásnál olyanokat írnak, hogy pl. állatkerteknél, természetvédelmi szervezeteknél el lehet helyezkedni.Nagyon mezőgazdasági szak ? Vagy inkább állatokkal foglalkozik? Szerinted megéri erre menni? Bocsi a sok kérdésért:D
2011. jan. 23. 18:12
 6/6 anonim válasza:
Én kaposváron kezdem idén szeptembertől a természetvédelmi mérnökit. Szerintem mindenképp megéri, van jövöje.
2011. júl. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!