Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvehetek olyan tárgyakat is...

Felvehetek olyan tárgyakat is az egyetemen, amik nem tartoznak az én szakomhoz, egyszerűen csak azért, mert érdekelnek? Megkapom értük a krediteket (mert ha már egyszer járok legyen valami haszna is )?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Fel és megkapod a kreditet is.
2011. jan. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs tárgyi előfeltételük, igen. :)

A krediteket megkapod. :)

De azért vigyázz, esélyes, hogy a szakodhoz ezeket nem számítják majd, illetve egy bizonyos kreditmennyiség után kreditenként fizetned kell valamennyit a tanulmányaid végén.

Egyébként jó móka, én is csinálok ilyet, sokan mások is.

(Pl. itt ELTE BTK-n az előírt 180 kredtitet 10%-kal lehet túllépni, tehát 198 kredit után már fizetek...)

2011. jan. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi :) Azt nem tudjátok véletlenül, hogy maximum hány százaléka lehet a felvett tárgyaknak nem szakos tárgy?
2011. jan. 12. 13:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha szimplán csk érdekel a tárgy akkor miért veszed fel?

Az előadások nyilvánosak beülhetsz más órára is, ha tiszteletben tartod az ottani szabályokat.

Én is ültem már be egyszer építészmérnökök előadására, nem szólt érte senki.

2011. jan. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy bizonyos mennyiségű nem saját szakirányú tárgyat is el kell végezni.
2011. jan. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igaz, előadásra úgyis be lehet járni, hogy nem veszed fel a tárgyat, de mi van akkor a szemináriumokkal? :)

Szerintem érdemes azokból felvenni, ami érdekel - vannak afféle közismereti kurzusok, onnan mazsolázni... nekem így pl. fordításos óráim lesznek, amiket csak úgy tart a tanár, a későbbiekben jól jöhet a gyakorlat. :)

2011. jan. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!