Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vizsgázhatok úgy egy egyetemen...

Vizsgázhatok úgy egy egyetemen, hogy nem oda járok?

Figyelt kérdés
Van erre valamilyen általános szabály, vagy a konkrét egyetemtől füg?
2011. jan. 14. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az vizsgázhat, aki felvette azt a kurzust, más nem. Még akkor sem, ha amúgy oda jár. Nem is értem a kérdést... Mire lenne ez jó? Vagy milyen vizsgára gondolsz konkrétan?
2011. jan. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kicsit utána néztem. Vendéghallgatónak hívják. Sok értelme van, hidd el :)
2011. jan. 14. 11:05
 3/11 anonim ***** válasza:
Banyeg, ha vendéghallgató vagy, akkor van jogviszonyod és ODA JÁRSZ, MINT VENDÉGHALLGATÓ. A kérdésedből meg annyi derült ki, hogy az utcáról akarsz bemenni vizsgázni... :))))
2011. jan. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Miért, az utcáról nem lehet bemmenni vizsgázni ? :)
2011. jan. 14. 11:12
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
A legtöbb egyetemre csak az utcáról tudsz bemenni vizsgázni, igaz sok helyen van, hogy az udvarból nyílik az adott épület, ekkor az utcáról az udvarba mész. De tény, az utcáról be tudsz menni vizsgázni :)
2011. jan. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Az utcáról szerintem csak akkor lehet bemenni vizsgázni, ha az ablakon mászol be. A legtöbb terem ajtaja sajnos belső folyosóról nyílik. Reménykedj, hogy nem a negyediken lesz a vizsga, ha mindenképp az utcáról szeretnél menni! :)))
2011. jan. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Az utcáról nem lehet bemenni vizsgázni. Ha oda jársz suliba, vagy vendéghallgatóként vagy jogviszonyban velük ÉS felvetted az órát, akkor vizsgázhatsz. Ha nem veszed fel az órát, nincs vizsga, nem tudják az eredményedet rögzíteni.


De most komolyan, miért? :) Helyettem nyugodtan vizsgázhatsz, még van 4 vizsgám. :D

2011. jan. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Általános szabály:

"Vendéghallgatói jogviszony keretében a hallgató - a már fennálló hallgatói jogviszonyára tekintettel - tanulmányaihoz kapcsolódó résztanulmányokat folytat.


Vendéghallgatói jogviszony - bármely másik felsőoktatási intézménnyel - akkor létesíthető, ha ahhoz az a felsőoktatási intézmény, amellyel a hallgató hallgatói jogviszonyban áll, hozzájárul. A hozzájárulást a felsőoktatási intézmény akkor tagadhatja meg, ha a vendéghallgatói jogviszony keretében szerzett krediteket nem tudja beszámítani a hallgató tanulmányaiba.


Ha a hallgató államilag támogatott képzésben vesz részt, vendéghallgatói jogviszonyának keretében is az államilag támogatott hallgatókra vonatkozó szabályok szerint vehet részt az oktatásban.


A vendéghallgatói jogviszony létesítésének feltételeit a fogadó felsőoktatási intézmény határozza meg. "


Ezen belül az egyes vizsgák feltételei is változnak, a tárgyat mindig fel kell venni félévkor, de van, ahol az előadásokon való részvétel is feltétel, vagy az évközi ZH-k teljesítése, stb.

2011. jan. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%
szerinted a ponthatárokat meg a felvételi eljárást mi a fűzfának találták volna ki, ha minden hülye csak úgy bemászkálhatna az egyetemre?
2011. jan. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Sajnálom ha valakinek nincs humorérzéke, biztos borzasztó lehet így élni.. Sajnállak.


Kedves Többiek!


Köszi a választ, egyébként erre a vendéghallgatóságra gondoltam (külön köszi a bemásolást, közben én is megtaláltam a felvin), csak nem tudtam hogy ez "oda jársz" jogviszonynak minősül. A kérdst egyébként valóban rosszul fogalmaztam, de a keménymag így is megértette :)

2011. jan. 14. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!