Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nappali tagozaton lehet...

Nappali tagozaton lehet tanulni gyerek mellett? Részletek lent!

Figyelt kérdés
8 hónapos babám van és szeretnék fősulira jelentkezni.Jelenleg gyesen vagyok itthon.Tudnátok abban segíteni, hogy baba mellett lehet-e nappalin (egyéni tanrenden) tanulni?Van 2 öcsém és mi nagycsaládosoknak minősülünk, ezért szociális támogatás járna. Vagy ilyenkor azt nézik, hogy mi már külön család vagyunk?Nem akarom, hogy a gyessel ütközzön.Szerintetek?Encsi
2011. jan. 15. 12:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem van olyan évfolyamtársam, aki gyerek mellett jár egyetemre, szóval tuti lehet.

Azt nem tudom, hogy a gyessel mennyire ütközik, viszont ha gyereket nevelsz, arra emelt szoctámot kapsz, akár 40 ezret. Ez ösztöndíjjal kiegészülve már egész jó :)

2011. jan. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És te hova jársz suliba?
2011. jan. 15. 12:12
 3/10 anonim ***** válasza:
Az egész azon múlik, van-e valaki a családban, aki ráér mindig vigyázni a babára, amíg egyetemen vagy. Én annak idején ELTE-re jártam, a Dajka Gábor utcai koleszban laktam, ott többen is laktak diákok saját babával együtt. Szóval elméletileg semmi akadálya.
2011. jan. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Debrecenbe vagy Nyíregyre mennék földrajz szakra. A DE jobb lenne, mert jobb hírnevű és közelebb is van. Nem tudom, hogy ütközik-e a gyessel:S
2011. jan. 15. 12:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Mégis, miért ütközne a gyessel?
2011. jan. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Persze, lehet baba mellett tanulni, nekem volt egy csoporttársam, aki januárban a vizsgaidőszakban szült és nem hagyta abba a sulit utána. Néha be is hozta a babát, persze nem órára, csak mutatóba :)
2011. jan. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet, nekem unokanővérem csinálta ezt Miskolci Egyetemen... A lényeg ahogy előttem is mondták, hogy a babát legyen kire bíznod mindig. Én egy pici főiskolára járok, itt 5 évente egy baba fordul meg a dolgozók szerint, de mindenki nagyon szereti őket. A legutóbbi anyukáról azóta is ódákat zengenek. Bent laktak koleszban, mindig más vigyázott a babára, hol az apuka, hol barátnők, hol az idősebb titkárnők nagymamáskodtak felette 1-2 órát az iskolában, amikor anyukának órája volt, így igazi társasági baba lett :) A lényeg hogy még így is megoldható, hát még akkor ha van aki vigyázzon a babóra, amíg te iskolában vagy :)
2011. jan. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
12.16-osnak. Azért, mert ugye ahogy leírtam mi nagycsaládosoknak minősülünk és nem tudom, hogy most külön családnak tekintenek a baba miatt.Ha igen, akkor azért jár valami szociális támogatás a sulitól, hogy van 1 gyerekem?Persze ugye itt van az, hogy én a picire kapok gyest.És hogy a kettő nem zárja ki-e egymást.Értitek?
2011. jan. 15. 13:19
 9/10 A kérdező kommentje:
AZ utolsónak.:)Egyéni tanrendre szeretnék menni, mindenképpen.Több időm is lenne tanulni, meg ugye a picivel is.
2011. jan. 15. 13:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp legyen valaki, akire bármikor rábízhatod a picit! Nekem van egy ismerősöm, akit azért nem engedett vizsgázni az egyik tanár, mert egymás után két órát hiányzott, amikor beteg volt a babája és otthon kellett vele maradnia.
2011. jan. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!