Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biológia emelt szintű, kémia...

Biológia emelt szintű, kémia középszintű érettségi 1 év alatt LEHETSÉGES?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Végzős vagyok egy műszaki két tanítási nyelvű suliban. Sajnos teljesen pályát tévesztettem, nemrég átgondoltam a dolgokat, a jövőmet, mérlegeltem, és arra jutottam, hogy orvos szeretnék lenni. Tisztában vagyok a felvételi követelményekkel, a pontszámokkal, stb. viszont én az ott töltött 5 évem alatt 1-1 évet tanultam biológiát és kémiát, tehát nincs sok tudás a birtokomban, csak talán az alapok. Idén érettségizek az alap tantárgyakból, és úgy tervezem, hogy a jövő évemet (2011 május-2012 május) azzal fogom tölteni hogy felkészülök az emelt biológia és a közép kémia érettségire. Duplázós rendszerrel számolva ha 90%-osan teljesítem mindkettőt, összesen 440 pontom lesz. Bővebben:

90+90=180

180*2=360

360+80=440


A 80 többletpont onnan jönne össze, hogy van egy C1-es típusú angol nyelvvizsgám, amiért 40 pont jár, és ha biológiából emelt szinten érettségizek, azért jár még 40.


Szerintetek lehetséges egy év alatt felkészülni mindkét tárgyból úgy, hogy 90% fölötti érettségit tudjak tenni? Ha úgy gondoljátok, hogy esélyes a dolog, milyen könyveket ajánlotok a felkészüléshez? (Jelenleg a Panemsulis Biológia könyv van meg, ami nagyon érettségi-centrikus, viszont ahogy néztem arra épít, hogy az illető már végignyomta a három évet, és csak ismétel, illetve kibővíti meglévő tudását. Ezen kívül sokan a kék mozaikos biológia könyveket ajánlották.)


Előre is köszönöm a válaszokat!



Tommy


2011. jan. 23. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj el különtanárhoz, hiszen nélküle nem megy. Ő meg tudja mondani mely könyvekből érdekes felkészülnöd. Ha nagyon akarod és meg teszel érte mindent akkor sikerülhet:)
2011. jan. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy év alatt szerintem simán.
2011. jan. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Én is pont ilyen helyzetben voltam, csak én az összes tárgyammal együtt érettségiztem bioszból emelt szinten és kémiából középszinten (magántanár nélkül) és sikerült. Nagy erőfeszítés és szorgalom kellett hozzá, de végül sikerült:)

Hajrá!

2011. jan. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kihagysz majd egy évet?
2011. jan. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én tavaly érettségiztem és mi a Mozaik kiadó könyveiből tanultunk.Szerintem nagyok jók.Ha készülsz az érettségire akkor mindenképpen gyakorold az előző évek érettségi feladatait is,nagyon sokat segít fent vannak az OM oldalán.

Amúgy szerintem még 1 év sem kell a felkészüléshez a könyvek 300 oldalasak (legalábbis a biosz)nagy betűvel van szedve és tele vannak képekkel.Erre szerintem 1-2 hónap elég,hogy megtanuld,ha tényleg naponta tanulsz.Amúgy készülj fel,hogy nagyon nehéz lesz az orvosi,ugyanis azt mondják akik oda járnak,hogy bekerülni nem volt nehéz,viszont bentmaradni annál inkább az.Én egészségtudományi karra járok,és hát itt is rengeteget kell tanulni,a 300 oldal már meg sem kottyan én 1 hetet szántam rá:D

Sok sikert az érettségihez!!!

2011. jan. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bőven elég az egy év, ha komolyan veszed!

Mondjuk én legalább az egyikből javasolnék különtanárt, mivel úgy célirányosabban tudsz készülni, kikérdez, stb.

Én ezeket a könyveket ajánlom: Kémia : Villányi-féle tk-ek

Ötösöm lesz kémiából

Biosz : Hát nekem ezek voltak meg : mozaikos 3 kötetes, oláh Zsuzsa 3 kötetes, meg a Lénárdos első két kötete. Lénárd szerintem kevés, felesleges megvenni, Oláh Zsuzsa nem rossz, de nekem a kedvencem a mozaikos volt.DE! olyan bioszkönyv nincs, amiben egy az egyben benn van minden, ami a követelményrendszerben van. Össze kell ollózni.

Ja és szerintem a duplázásra nem lehet alapozni sajnos, akármilyen jó is az ember az adott két tantárgyból, idén (vagyis tavaly)nem egy olyan ember volt, aki emiatt lemaradt, mivel a biosz érettségi az átlagnál jóval nehezebb volt. Ezért ajánlott a többi tárgyat is 85 fölé csinálni és akkor nincs probléma.

Én orvosira járok, és nemhogy 300 oldalt kell egy hét alatt megtanulni, hanem a 3szorosát is akár. Persze nem minden tárgyra, de pl. anat elég húzós :)

Más: A nyelvvizsgáért szerintem már idén is kevesebb pont jár, nem 40, úgyhogy mégegy nem ártana :)

2011. jan. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és főként a bíztatást, erre most nagyon nagy szükségem van. A nyelvvizsgámért tuti 40 pont jár az új rendszer szerint is, ennek utánajártam. (C1 típusúnak tudom beírni az angol emelt+civ+angol matek kombót)Sajnos nekem csak duplázással fog menni a dolog, mivel csak 1-1 évet tanultam a tárgyakat (viszont az ötös volt mindig). Tehát én úgy gondolom hogy nálam lehetetlen másképp számolni.
2011. jan. 25. 19:26
 8/8 anonim válasza:

Sima ügy szerinted akik orvosira mennek azokkal mivan?

Nekik kémia biológia mind2bol emeltet kell rakniuk mert azok a pontok hogy biosz emelt 100 pont kémia emelt 100 pont és 200 ponttal vesznek fel úgy hogy szivás😂

2018. jan. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!