Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a jobb? Vidékről...

Melyik a jobb? Vidékről Pestre menni egyetemre, vagy Pestről vidékre?

Figyelt kérdés
Én Pesti vagyok, de vagy Szegedre vagy Debrecenbe megyek egyetemre... Nehéz így beilleszkedni, h nem ismerek senkit?
2011. jan. 24. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Mikor olvastam a kérdésed, rögtön arra gondoltam, hogy kisebb faluból, kisvárosból menni Pestre. De aztán rájöttem, úgy ésszerű, ahogy te mondod. Szerintem ilyen esetben teljesen mindegy, hogy honnan hová, de ha arról van szó, hogy egy kicsi fejletlen településről elmenni, akkor teljesen mindegy, Pestre vagy Debrecenbe, Szegedre.
2011. jan. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szeged és Debrecen is nagyváros,hamar megszokod majd nyugi és semmivel se lesz több idegen mint mikor a mostani egyetemedre mentél először :)
2011. jan. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney válasza:

Egy fővárosinak fontos élettapasztalat valamivel kisebb városban is élni, menjél nyugodtan.


Minden egyetem tele van "vidékiekkel" Debrecenben és Budapesten egyaránt, szóval ilyen szempontból semmi különbség nem lesz, illetve talán inkább könnyebb.


(Általában minél kisebb helyről jött valaki, annál közvetlenebb a természete. Ez persze nem szentírás, csak nagyátlagban így van.)

2011. febr. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!