Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nehezebb bekerülni a pestiekne...

Nehezebb bekerülni a pestieknek egy jo egyetemre mint a vidékieknek Pestre?

Figyelt kérdés

Úgyértem, hogy azért bárhogy nézük a vidékeiknek valahogy mindig jobb lesz az érettségijük ( mert kb mindenki mindenkit ismer) mi meg Pesten , csak a szívatást kapjuk még szakközépben is, persze elhiszem, h vidéken is vanilyen , de ilyen szinten mint ahogy itt nem hinném , meg valahogy olyan összetartobbak vidéken az emberek... és kb csak a Corvinust nézük, kb több a vidéki mint a pesti , pedig nem hinném, h ők okosabbak lennének

Kicsit igazságtalannak tartóm azt, h ez így van ... meg ott valahogy mindig kiderülnek az érettségitételek és nem olyan nagy a követelmény...Mit gondoltok?


2011. jan. 25. 20:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség. a középiskolák és gimnáziumok nem a kis falvakban vannak. Hanem városokban, és ott kb annyira ismer mindenki mindenkit, mint egy pesti kerületben...
2011. jan. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Tipikus pesti gondolkodás (le lehet pontozni). A vidéki diákok is pont ugyanazt az érettségit írják, mint a fővárosiak és pont annyira ismerik a tanáraikat, mint a pesti diákok. Pesten kívül nem csak pár száz lelkes falvak vannak ám, ahol ismer mindenki mindenkit, hanem vannak százezer lakosú városok is, ahol pont ugyanúgy nem foglalkoznak egymással az emberek, mint Pesten. Arra esetleg nem gondoltál, hogy az ország lakosságának több mint 80%-a nem Pesten él? Ebből az következik, hogy egy népszerű egyetemen is hasonló arány lehet, hiszen oda az ország minden pontjából szeretnének az diákok bejutni.
2011. jan. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal.. Amúgy az nem tűnt fel, hogy "vidéken" több ember él, mint Pesten? Így kicsit nagyobb az esélye annak, hogy több "vidékivel" találkozol. :-)
2011. jan. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Tudod nem Budapest az egyetlen város (nagyváros) az országban. Nem az egyetlen hely ahol senki nem ismer senkit.

Nem gondolnám, hogy a kivételezések miatt sikerülnének jobban az érettségik (amik központilag vannak összeállítva).

De ha ennyire bele akarsz kötni a dologba akkor maradjunk annyiban, hogy "vidéken" szorgalmasabbak az emberek mint Budapesten, mert nincs minden a s*ggük alá rakva és megtanulnak küzdeni dolgokért. (Ez most hatalmas általánosítás volt)


Egy budapesti

2011. jan. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
48%

És jobb ha nem ismeri a tanár az összes diákja családfáját, hidd el!


Tudod a vidéken nagyon jellemző, hogy valamelyik tanárodnak a gyereke épp az osztálytársad. Ez mindenképp hátrányos. Mert ha nem vagy jóban a tanár gyerekével, az otthon simán elintézi, hogy tanárszüleje inkább lefele kerekítse az átlagodat.

És a tanárok úgy rangsorolják a gyerekeket, hogy elsők a azok, akiknek a szülője a kollégájuk, utána jöhet a többi. Azért, mert akkor ennek a tanárnak a gyerekét is pártfogásba veszi az a tanár, akinek a gyerekét ő részesítette előnyben... Tisztelet a kivételnek...

Majdnem minden évfolyamon előfordul ez vidéken, mert a tanároknak általában sok gyerekük is van.


Szóval jobb az a pesti iskola! Ott is előfordulhat ez, de ritkább. És sokszor egyetemeken nézik, hogy milyen középiskolából jöttél. A pesti sulik azért nevesebbek!

2011. jan. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nekem semmi bajom a vidékiekkel , de attól függetlenül nem egy barátom mesélte nekem, akik vidéken laktak... hogy hogy is ment náluk az érettségi... minden szóbelit kiválaszthattak meg ilyenek...
2011. jan. 25. 20:52
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Na figyelj:

1. Attól, hogy neked a fővárosba sikerült születned, se több, se kevesebb nem vagy a "vidékieknél" - különösen értelmi képességekben, ugyanis azt nem a szülővárosod lakosságszáma határozza meg. Az, hogy a legjobb egyetemek Budapesten vannak, annak csupán az az oka, hogy ez az ország fővárosa. És szerinted egy pesti egyetemre csak pestiek járhatnának? Vagy miért baj az, hogy sokan érkeznek "vidékről"?!

2. Nem tudom, hol nézted ezt a statisztikát, hogy a vidékieknek mindig jobb lesz az érettségijük. Gyanítom, hogy ez csupán a te általánosításod, amit arra vezetsz vissza, hogy 'vidéken' nem olyan nagy a követelmény. Tájékoztatlak, hogy az érettségi egységes dolog, a szóbelinél jön bele egy szubjektívebb rész, de ez egyrészt kisebb részben határozza meg a végső eredményt, másrészt ez Pesten is ugyanígy van. Ne hidd, hogy ha a tanárok szivatnak, az azért van, mert Budapesten vagytok. Fogalmad sincs a saját országod viszonyairól, csak egy kis kulcslyukon keresztül nézelődsz és morogsz olyasmi miatt, ami nem is valóságos.

3. Az én "vidéki" (a te szóhasználatodban Debrecen is vidék) gimnáziumom az ország top10 gimije között van, semmiféle lazsálás vagy ilyesmi nem volt a 4 év alatt. Kőkemény tanulás és szenvedés volt, mert egy cél lebegett a szemem előtt: bejutni a BCE-re. Én legalább megtanultam értékelni a sikert, és nem másokat hibáztatok, ha nem sikerül valami. És képzeld, még nálunk sem sikerült mindenkinek kiemelkedően jóra az érettségi.

4. "...pedig nem hinném, h ők okosabbak lennének."

Ez a legfelháborítóbb dolog, amit valaha olvastam. Kitűnő érettségi, nyelvvizsgák, 4,9-es átlag a Corvinuson - pedig egy 23ezer fős városból származok. Inkább neked kellene szégyellned magad. Örülök, hogy nem a fővárosba születtem - istenments, hogy én is ilyen arrogáns ember legyek.

2011. jan. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

"...pedig nem hinném, h ők okosabbak lennének."

Ez a legfelháborítóbb dolog, amit valaha olvastam. Kitűnő érettségi, nyelvvizsgák, 4,9-es átlag a Corvinuson - pedig egy 23ezer fős városból származok. Inkább neked kellene szégyellned magad. Örülök, hogy nem a fővárosba születtem - istenments, hogy én is ilyen arrogáns ember legyek.

Ha örülsz, hogy nem ide születtél, akkor miért jöttél ide tanulni? Már nem azért, de ha azt gondolom, h valahol csak arrogáns és beképzelt emberek vannak, akkor nem megyek oda tanulni... és amúgy nem nekem kell bizonyítani, hogy, neked milyen átlagod van a corvinuson... meg hány nyelvvizsgád , mert képzeld nekem is van nyelvvizsgám meg minden ...

Hogyha majd lesz egy kis időd, nézz utána az érettségivel kapcsolatos dolgoknak. Képzeld itt is van nem egy ember akinek álma bekerülni a Corvinusra...és ő is úgyanúgy szenved és tanul meg minden, de pl ahogy te is fogalmaztad, itt arrogánsak az emberek, így a tanárok is ...és szóbelin összevissza szívatnak , még úgyis, hogy tanul...

Amiket én hallok vidéki iskolákról, teljesen elborzaszt, mert ez nem normális, h ők egyből megkapják a tételeket meg , hogy a a legjobb barátomnak a szűlei érettségiztetnek, ez mi?!! engem nem érdekel mi megy Debrecenben, dee ennek, h ki hogy érettségizik, senki nem néz utána és lehetpont azon a 2ponton fog valakinek múlni az álma, amit a másik egy ilyen suliban azért megkap mert ...

2011. jan. 25. 21:05
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

" És sokszor egyetemeken nézik, hogy milyen középiskolából jöttél"


Már nagyon régóta nem nézik, hogy milyen iskolából vagy városból jött a tanuló. Csak is a tanulmányi eredmény számít.


A kérdezőnek pedig: sok helyen hallottad, hogy mindenki azt húzott amit akart? Képzed, ilyen Budapesten is van. Kb minden iskolában, kivétel nélkül el lehet játszani pl azt, hogy sorrendben teszik ki a tételeket. És meg is csinálják...


A budapesti

2011. jan. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszed, nálunk nem esett meg, hogy valakinek 3 ponton múlt, hogy bekerüljön oda ahova akar, de a töri tanár úgy gondolta, hogy ő pár ponttal kevesebbet ad, mert nem volt szimpi neki az adott egyén - és ezen bukott el minden ???

Másrészt én nem azt mondtam, hogy minden pesti ember arrogáns, szerencsére a szélesebb látókörrel rendelkezőek túljutnak a város-vidék ellentéten. Nagyon sok pesti barátom van, akik teljesen normálisan gondolkoznak, akiktől én is solat tanulhattam. De amikor ilyen gondolkodásmóddal találkozok, mint a tiéd, hálát adok a sorsnak, hogy az élet végigsodort mindenféle területen (kisváros-nagyváros-főváros), és én nem általánosításokra alapozom a véleményemet, és olyan dolgokat is tudok értékelni, amit te nem.

Ja és nehogy kitilts már a saját országom fővárosából...

2011. jan. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!