Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az mit jelent, ha egy szakközé...

Az mit jelent, ha egy szakközép iskola honlapjára az van írva, hogy "felvételi vizsga nincs"?

Figyelt kérdés

én arra gondolok,hogy nem a központi felvételi pontjai alapján,hanem a 7.évvég meg a 8.félév jegyei alapján vesznek fel

jól gondolom?


2011. jan. 26. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen... és messze elkerülném az ilyen helyeket, tapasztalatból beszélek.
2011. jan. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát igen, ilyen helyre bárkit felvesznek.

Én sem javasolnám, hogy oda menj.

2011. jan. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!!!!:D

nem hiszem,hogy bárkit felvesznek ,mert tudomásom szerint min.4.3-mas átlag kell

2011. jan. 26. 17:39
 4/8 anonim ***** válasza:

a jobb szakközepekben és a gimikben íratnak írásbeli viszgát

én meggondolnám ezt még ha 4.3 is kell oda

2011. jan. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Borzasztóan el vagy tájolva, ugyanis a normatív támogatás miatt szinte bárkit bárhova felvesznek, hiszen kevés a diák és ebből él az iskola. Én pl. az ország egyik legjobb iskolájába (10 legjobban benne van) felvettek 3,8-as átlaggal és 48 pontos központi felvételivel (én ezt az eredményt gusztustalanul gyengének tartom) és utána helyt álltam egy négyesem lett az érettségin, a többi 5-ös lett.


Tehát egyáltalán nem mindegy, hogy hova mész középiskolába, olyat válassz aminek eredményei vannak pl. hányan tanulnak onnan tovább stb.


Tapasztalatból tudom, hogy míg az én iskolámban kb. 99% mondta, hogy tovább tanul középiskola után, addig kb. a gyengébb iskolákban 10% (ismerőseim elmondásai alapján).

2011. jan. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

hát nem tudom kezdek elbizonytalanodni....

azt írja,hogy 32 főt vesznek fel erre a szaknak(közgazdaság)

nem hiszem,hogy megyek fősulira,mert az anyagi helyzetünk nem engedi meg.

miután leérettségizem úgy gondoltam,hogy OKJ képzésen szakmát szerzek


ui:köszi a válaszokat:D

2011. jan. 27. 17:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Melyik ez a suli
2013. márc. 7. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valahol vidéken lehet
2013. márc. 7. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!