Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha emelt szinten érettségizem...

Ha emelt szinten érettségizem egy nyelvből, plusz az adott nyelven két tantárgyból középszinten érettségizem, tényleg megkapom a felsőfokú nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:
60% felett kapsz középfokú nyelvvizsgát, felsőt nem!
2011. jan. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
akkor felsőfokút mikor kapok?
2011. jan. 28. 20:37
 3/10 anonim ***** válasza:
igen meg. ha 60% fölöttit írsz. higyjnekem. angol kéttanos osztályba járok, és nálunk ez így van, de te leérettségizhetsz akkor is az adott nyelven mondjuk töriből, meg föciből, ha nem jársz kéttanra. ugyhogy hajrá.:)
2011. jan. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

én is kéttanos vagyok, csak olaszos:)

szóval ha megvan az emelt 60% plusz civilizáció és földrajz olaszul, akkor megkapom a felsőfokút?szép kilátások:)

arról nem tudsz valamit, hogy milyen formában kapom meg?mármint külön bizonyítvány, mint a nyelvvizsgánál vagy egy egyszerű bizonylat.

:D

2011. jan. 28. 20:47
 5/10 bumbi02 ***** válasza:
amennyire tudom nem kapod meg se középfokút se a felsőfokút, csak felsőfokú vagy középfokú nyelvvizsgaként kapsz pontot ... ergo csinálsz egy felső fokú angolt, viszont mivel 80%os nem akarod duplázni hanem helyette a törit duplázod - igy nem kapsz 40 pontot az emeltért, cska akkor kapod meg az emeltér a plusz pontot h ha azt választod érettséginek - viszont kapsz plusz pontot mintha lenne nyelvvizsgád. amennyire én tudom.
2011. jan. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet a következő, azok akik kéttannyelvű gimnáziumban tanultak, ha az emelt nyelvet 60%-nál jobbra írják (tehát ötösre), valamint két egyéb tantárgyból célnyelven érettségizek (pl matek, töri, vagy civ) és legalább elégséges eredményt érnek el, akkor kéttannyelvű érettségi bizonyítványt kapnak. A bizonyítvány kétnyelvű, az elért eredmények magyarul, és a célnyelven is szerepelnek benne, valamint felér egy felsőfokú C nyelvvizsgával.

A fent leírt információk hitelesek, kb egy méterre van tőlem a szép kék Certificate of Secondary Education néven futó érettségi bizonyítványom, DE azt nem tudom, hogy ugyanez vonatkozik e azokra akik nem kéttannyelvű gimnáziumban tanulnak.

2011. jan. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat, főleg neked,kedves utolsó!

én is kéttannyelvű gimnáziumba járok, az évvégi bizonyítványom is kétnyelvű, szóval akkor az általad leírtak rám is vonatkoznak.lehet én én értelmeztem félre,ezek szerint nem kapunk külön nyelvvizsgapapírt,hanem az kétnyelvű bizonyítvány igazolja a felsőfokú nyelvvizsgát?

2011. jan. 28. 22:24
 8/10 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag a nyelvvizsga papír része a bizonyítványnak. Bele van írva (két nyelven), hogy C típusú felsőfokú nyelvvizsgával egyenértékű. Felvételinél, valamint diplomához, meg gondolom mindenhova máshova ugyanúgy elfogadják/el kell fogadniuk, mint bármely más nyelvvizsga bizonyítványt.
2011. jan. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én így érettségizem idén! ugyhogy BIZTOSAN tudom!

az adott emelt szintű nyelvből 5ösre le kell érettségizned! a másik kettő nyelvi tantárgynál pedig minimum 2esre!

így MEGKAPOD az emelt nyelvvizsgát automatikusan. ha bármelyik dolog nem jön össze akkor sajnos így jártál...

2011. febr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Igen jol tudod csak legyen 60% felett az olasz emelted es ez biztosan igy van mert batyam is igy kapott tavaly felsofokut :)
2014. máj. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!