Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jövőre leszek tizenkettedikes....

Jövőre leszek tizenkettedikes. Az orosz-szakiránnyal lehet valamire menni, vagy teljesen időpocsékolás lenne rá az az 5-6 év?

Figyelt kérdés
2009. febr. 7. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem tudsz majd vele mit kezdeni, ha erdekel, vagj bele.

2009. febr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Gondolom már tájékozódtál a 2 szintű felsőoktatásról (BA, MA), így erről nem is kívánok infódömpingelni. Viszont én is nyelvszakos vagyok, másodéves, leírom a tapasztalataimat.

Nagyon sok nyelvészeti órád lesz, sokat fogsz az adott kultúra irodalmával foglalkozni. A nyelvészet kicsit száraz, magolós tantárgy, de ha eléggé elhivatott vagy, még élvezni is lehet. Emellett betekintést nyersz az orosz kultúrába, történelembe, politikába, hogy átfogó képet nyerj.

A 3 év, tehát a BA képzés elvégzése még nem túl sok munkakör elvégzésére tesz alkalmassá. Úgy tudom, hogy titkárnak, meg idegenvezetőnek lehet elmenni. Az MA-ban már 2 szakirány közül választhatsz. AZ egyik a tanárképzés, mivel az orosz nyelv tanárképes szak. De emellé akkor még a BA évek alatt érdemes felvenni egy szintén tanárképes szakot, plusz el kell kezdened a Pedagógia modult (ez pedagógiai illetve pszichológiai tanegységek elvégzését jelenti).

Választhatsz diszciplináris MA-t, melynek elvégzésével nyelvésszé válhatsz. Ez kutatásokat, publikációkat, esetleg az egyetemei oktatásban való részvételt jelenti. Ez után mehetsz a 3 éves PhD (doktori) iskolába, hogy a tudományos fokozatot elérd.

Nem gondolnám felesleges időtöltésnek azt a 3, vagy 5 évet, de arra fel kell készülnöd, hogy 2. félévtől minden órád oroszul fog futni. Tehát érdemes egy stabil nyelvtudással elkezdeni, hogy ne legyen gondod a jegyzetekkel, vagy éppen a vizsgákal. Érdemes jól megfontolni!

2009. febr. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat,hasznát fogom venni. Szóval nem lenne időpocsékolás...A 2. válaszolónak nagyon szépen köszönöm a kielégítő válaszát! :)
2009. febr. 7. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!