Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jövőhéten el kell utaznom...

Jövőhéten el kell utaznom külföldre (magánügyem hogy mi miatt), hogyan igazoljam ezt suliban?

Figyelt kérdés
Szülői igazolásom már nincsen.. Ötletek?
2011. febr. 3. 10:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha ezt őszintén elmondod a házi orvosodnak, igazolni fogja neked azt az 1 napot.
2011. febr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi rengeteget utaztunk mindig. S jóval meghaladtuk a napok számát, amit hivatalosan igazolhat a szülő. Ezt mondhatni minden évben. Általános iskolás koromban 2 útlevelem telt be. Olyan nincs, hogy 'szülői igazolásom már nincsen.' Ezt csak a szülő tudja igazolni. És most százalékban nem tudom pontosan, de ha 50-60%-án részt veszel az óráknak, nincs gond. Egy ismerősömék szintén már most meghaladták utazások miatt a szülők által igazolható napokat. Szülői igazolás kell, s beszélni igazgatóval. Ennyi.
2011. febr. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első, nem egy nap, hanem egy hét, pont ez a gond, szerintem 1 hetet nem nagyon fog igazolni.. de lehet hogy rákérdezek, hátha.

Második, nekünk csak 3 napot lehet igazolni szülővel, ami már megvan.. múltkor is akartam, de nem fogadták el.

2011. febr. 3. 10:43
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is ilyen esetben az igazgatótól kell engedélyt kérnie a szülőnek. De általában megadja, pedig legtöbben síelni, meg "nyaralni" mennek, úgyhogy még fedősztori se nagyon kell, csak a lényeg, hogy szülő intézze.
2011. febr. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk ad az orvos igazolást síelésre is, egy hétre is akár...nem csinál belőle gondot. Persze lehet igazgatóval is beszélni, az is egy megoldás, hátha megengedi, hogy szülő leigazolja. De nálunk pl. oszifő jobban díjazta az orvosi igazolást...
2011. febr. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ha őszintén elmondod neki, hogy mi az ok akkor megkapod.Én akkoriban családi kirándulásra mentem másfél hétre és megadta az oszi csak mondta, hogy igazgatónak is mondjam el elmondtam és nem csinált belőle gondot.
2011. febr. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ilyen egy iskolában nincsen. Az ugyanis egy munkahely. Főleg akkor nincs, ha tanköteles vagy. Ha előre látható ok miatt el akarsz utazni, akkor előzetes engedélyt kell kérni. A házirend szabályozza, hogy hány napig engedhet el az osztályfőnök, és mennyitől az igazgató.
2011. febr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
15:20-as a szabályok azért vannak, hogy megszegjük.;)
2011. febr. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is az igazgatónak kell valami kérvényt vagy papírt vagy valamit benyújtani, az ofőn keresztül. Több osztálytársam is simán elutazott így 1 hétre pl. síelni.
2011. febr. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
16:04: akkor meg nem kell igazolni, hanem emelt fővel ellógni, különben nem szabályszegő vagy, hanem csak sunyi. :-)
2011. febr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!