Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány félévet támogat az állam...

Hány félévet támogat az állam főiskolán?

Figyelt kérdés
Vki mondta hogy változott a helyzet, ezért érdekelne a dolog.
2011. febr. 3. 14:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12
2011. febr. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

12

Amit úgy lehet elhasználni, hogy a 6 féléves alapképzésre legfeljebb 8, a 4 féléves mesterképzésre legfeljebb 6 félév államilag finanszírozott van. De a kettő összege nem lehet több 12-nél.

2011. febr. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
wtf?? Akkor ha négy félévet használtam el államin, és most akarok újrafelvételizni máshova, akkor ott az utolsó félév fizetős lesz? Azta... De ez nem kicseszés azokkal szemben, akik két alapképzést csinálnak párhuzamosan?
2011. febr. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Második válaszoló, ez a felosztás tuti? Ilyen esetben én akkor elég nagy bajban leszek.
2011. febr. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
12
2011. febr. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23éves korodig támogat,nem?
2011. febr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Úgy tudtam hogy le fogják csökkenteni a támogatott félévek számát.

2011. febr. 3. 15:22
 8/11 anonim ***** válasza:
az az okj...legalábbis szerintem
2011. febr. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

forrás: Felvi.hu (2007-es, de nem hiszem, h azóta ez változott)


1.1. Egy személy 12 féléven át folytathat a felsőoktatásban tanulmányokat államilag támogatott képzésben, beleértve a felsőfokú szakképzést is. (A támogatási idő legfeljebb 2 félévvel megnő, ha a hallgató egységes, osztatlan képzésben vesz részt és a képzési követelmények szerint a képzési idő meghaladja a 10 félévet.)

1.2. Az államilag támogatott képzésben való részvételt nem zárja ki a felsőoktatásban szerzett fokozat és szakképzettség megléte azzal a megkötéssel, hogy aki államilag támogatott képzésben valamely képzési ciklusban végbizonyítványt szerzett, ugyanabban a képzési ciklusban nem vehet részt államilag támogatott képzésben.

1.3. Ha a hallgató kimerítette az így meghatározottak szerint rendelkezésére álló támogatási időt, csak költségtérítéses képzési formában folytathat tanulmányokat.

2011. febr. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2011. febr. 3. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!