Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha leérettségizek 1 tantárgybó...

Ha leérettségizek 1 tantárgyból még pluszba ami vizsgakövetelmény, akkor jelentkezhetek erre a szakra?

Figyelt kérdés

Informatikára szeretnék jelentkezni (levelezősre),de a matek mellett nincs a másik (infó vagy biosz..)tantárgyból érettségim,ami követelmény. Megkérdeztem a sulit és azt mondták,hogyha abból az 1 tantárgyból még leteszem az érettségit,akkor jelentkezhetek,de azt már nem kérdeztem meg,hogy már jövőre vagy hogyan.

A lényeg:

Arra gondoltam,hogyha a volt sulimba vagy vhova jelentkezek,hogy a mostani negyedikesekkel vizsgázzak le mondjuk informatikából akkor ha most beadom a jelentkezést febr.15-ig, akkor még csatolhatom hozzá az infó jegyemet nyáron vagy amikor letettem azt?

A mostani gimis negyedikesek is vhogy ezt csinálják nem? Mert nekik sincs még meg az érettségijük mikor beadják a jelentkezést.

Vagy csak pótfelvételin jelentkezhetek már? Az meg nem biztos és akkor máshová is be kéne adnom:S

Nem értem,kérlek segítsetek,hogy lehet ezt megoldani.


2011. febr. 5. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan jelentkezhetsz felvételire, és érettségire is. Ha febr. 15-ig jelentkezel mindkettőre, akkor szeptemberben el is kezdheted az egyetemet. Az érettségid rendesen akkor lesz, mint a most végzősöknek. Felvételid is ugyanolyan lesz.
2011. febr. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De akkor nem utasítják el a jelentkezésem? Vagy vhogy igazolnom kell,hogy jelentkeztem érettségire is és úgy elpostázni a jelentkezést? Nem értek én ezekhez azért kérdezem:( Nem tudom mikor számolják a pontokat meg hogy mikor dől el,hogy felvettek-e vagy sem. Azt sem tudom,hogyha bejelölök 3 sulit és mondjuk felvesznek mind a 3-ra akkor mehetek-e arra amit másodiknak írtam be? De akkor meg nincs értelme a sorrendnek. Szóval ezt nem tudom,hogy utólag akkor elküldöm az iratát,hogy leérettségiztem abból és akkor úgy számolnak pontot?:S
2011. febr. 5. 16:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jelentkezni most február 15-ig kell. Be kell jelölnöd x szakot adott sorrendben. Ilyenkor még csak elkezdik feltölteni az adatbázist a már meglévő adatokkal (pl neked a korábbi eredményeid, vagy a végzősöknek már beírják a 11.-es eredményeit stb) Ekkor még nem számolnak pontokat. Ezután egészen július elejéig bármikor lehet beküldeni nekik adatokat. Azért eddig, mert ekkorra eltelik kb 2 hét az utolsó szóbeli érettségi vizsgák után, így addigra mindenkinek lesz eredménye, amit be tud küldeni. Majd csak ezután kezdik el a pontszámolást, rangsorolást.

A sorrend, mint megállapítottad, fontos. Miután most leadtad a jelentkezésed, már csak egyetlen 1x módosíthatod a sorrendet, vagy távolíthatsz el szakokat. Újakat viszont már nem adhatsz hozzá.

Még 1x mondom, a jelentkezők igen nagy részének (a mostani végzősöknek) ugyanúgy nincs meg az adott szakhoz szükséges érettségije, mint neked. Nyugodtan jelentkezhetsz.

2011. febr. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez nagyon nagy segítség,köszönöm zépen a választ. Már csak azt szeretném kérdezni,hogy akkor a jelentkezési lapon az Érettségi vizsgaeredményeknél van írva 3 tárgy,ami gondolom ezek a választottak. Ezekhez beírhatom,hogy informatika és azt üresen hagyom vagy az felesleges? Vagy beírjam azt is ami választott tantárgyam volt (a hittan) de az végül is úgyse kell egyik szakhoz sem és akkor az is felesleges?

Majd utána csak elküldöm a nevemmel az érettségim másolatát az informatikából ugyanerre a címre ahová a jelentkezésem és akkor így minden kerek?

2011. febr. 5. 17:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem emlékszem pontosan a jelentkezési lapra. Nem akarok hülyeséget mondani. Mindenhol van magyarázó szöveg, olvasd el. De ez a 3 dolog nekem gyanús, ilyen nekem nem rémlik.
2011. febr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Nézd meg ezt, kb az amit leírtam én is, de nem olvastam tüzetesen végig.


próbálok keresni vmi képet egy jelentkezési lapról, hogy tudjam mi nem megy.

2011. febr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


tessék, remélem ezzel elboldogulsz :D

2011. febr. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!