Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Német szóbeli érettségi?...

Német szóbeli érettségi? 11-es vagyok és idén fogom csinálni német nyelvből az középfokú előrehozott érettségit. Az írsábelivel úgy érzem, nem lehet probléma, mert már oldottam meg és jól sikerült, de a szóbelivel nem vagyok még teljesen képbe.

Figyelt kérdés
A kérdés az lenne, hogy hogyan néz ki pontosan.Úgy tudom kell húzni egy tételt , amiről beszélni kell meg van 1 szituáció.A némettanár megadta a tételeket ,és úgy van ,hogy kettesével vannak párosítva.Ez azt jeleti,hogyha húzok egyet, akkor 2 közül választhatok majd? Szeretném ha mindent leírnátok onnantól kezdve,hogy belépek az ajtón odáig,hogy elköszönök.
2011. febr. 5. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem mostanában volt, lehet hogy nem leszek teljesen pontos, de bemész köszönsz, általában 1-2 ilyen általános jellegű kérdéssel kezdenek (pl.: hogy vagy? jól aludtál-e az éjjel stb.), volt egy szituáció amit el kellett játszani. Aztán húztál egy témát, amihez egyébként ha jól emlékszem voltak segédkérdések is és arról kellett beszélned, először elkezded mondani, aztán egy idő után elkezdenek kérdezgetni, úgy kell ezt elképzelni, mint egy kötetlen baráti beszélgetést. Én a hétvégi szabadidős tevékenységeimet húztam, mint témakört, a végére arról beszélgettünk, hogy milyen emberek járnak bulizni abba a klubba ahova szoktam. Szóval csak lazán az egészet, közben pár vicc és meg van oldva az egész:)
2011. febr. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A szóbeli nagyon eccerű
2013. jan. 28. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akinak az írásbeli jó lett attól nem

sokat szoktak már kérdezni

2013. jan. 28. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Aki készült rendesen annak

nagy baj nem lehet

2013. jan. 28. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!