Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felsőfokú OKJ-s web programozó...

Felsőfokú OKJ-s web programozó szakképzésnek érdemes nekikezdeni? Meg lehet élni belőle?

Figyelt kérdés

A szerezhető végzettség megnevezése:

Web-programozó (OKJ 55 481 04 0000 00 00)

---

xHTML+CSS+JS+PHP+SQL haladó szinten megy, OOP/Design Patterns kb. kezdő-haladó szinten.

Referenciám van, csak egyelőre elég kevés (2db).

Szeretem ezt csinálni, hobbiként is űzöm.


2011. febr. 7. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Helló! Én tavaly végeztem el ezt a szakot Pécsen a Pollackon. Jelenleg Budapesten dolgozok, mint webprogramozó-grafikus. Egész jól keresek vele, de sok csoporttársamnak sajna nincs munkája, vagy ha dolgozik, akkor nem ebben a szakmában. Csak akkor van értelme ennek a képzésnek, ha önmagadat is képzed, mivel a suli csak egy "alapot" ad hozzá, a munkához továbbá kell az, hogy jó legyél abban amit csinálsz, mert nagy a verseny egy-egy munkáért! Sok sikert!
2011. febr. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a választ!

A webprogramozó, és a webdesigner nem két külön szakma? Vagy te mindkettőt csinálod? Gondolom, akkor valami nem túl nagy cégnél lehetsz, ill. nem kell különösebben egzotikus oldalakat gyártanod, mint pl. ezek?

[link]

[link]

[link]


Én egy ilyen grafikát saját kútfőből nem tudnék megtervezni, nem vagyok ahhoz elég kreatív.

Szabad tudni, konkrétan mit csinálsz? Csak alap HTML/CSS/JS/PHP ügyködés, esetleg C/C++, szerver/kliens oldal, Linux/Windows, frameworkök?

2011. febr. 7. 21:14
 3/5 anonim ***** válasza:
A webprogramozó szakon nekem volt egy olyan tantárgyam hogy webdesign. A cégnél én alap HTML/CSS/JS - et csinálok+ grafikai feladatokat illustratorban, indesignban, photoshopban, coreldraw-ban. egy grafikai stúdióban dolgozom, webgrfikai részlegen, ezenkívül van még programozó részleg(PHP, MYSQL, stb), és tisztán DTP részleg(kiadványszerkesztés, logó, arculat)
2011. febr. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi.

Mások tapasztalataira is kiváncsi volnék.

2011. febr. 8. 15:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Én jövőre vágok bele, bizakodóan. Igaz, hogy nem főiskolán, hanem alapítványi középiskolában indul, de egyetemről járnak tanárok oktatni. Igaziból tudom, hogy itt az önképzés a legfontosabb, és az a két év suli addig segít, hogy még jobban elmerüljek benne, idő szempontjából is míg itthon vagyok. Egy pesti barátom jelenleg ebből él, neki egy rendszerinformatikus OKJ-je van, de szabadidejében magától tanult meg programozni, nagyon szorgalmas. Vannak referenciái, és váltogatja a munkahelyeit.... Még csak 24.
2011. febr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!