Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges egyszerre 4 szakon...

Lehetséges egyszerre 4 szakon tanulni? Úgy gondoltam, hogy először az orvosira jelentkezem, majd fizikusira. Aztán a vegyész szakra, végül amikor az orvosin negyedéves leszek, akkor elkezdem a matek szakot.

Figyelt kérdés
Egy rakás tárgyat úgyis el tudok fogadtatni a különböző képzések között, így nem lesz annyira megterhelő.
2011. febr. 11. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg biztos lehetséges, de hogy ennyi időd, pénzed, energiád van-e, az már kétséges.
2011. febr. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Lehetséges. Sok sikert!
2011. febr. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
még ha meg is oldanád, hogy felvegyenek, akkor is amikor diplomázol az elsőn, az összes többin átraknak fizetősre, mivel az állam csak az első alapdiplomáig támogat. de szerintem aki ilyen kérdést tesz fel, annak úgyse ez lesz a problémája...
2011. febr. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Hát te vagy zseni vagy vagy nem tudom mi, mert ezeket egyszerre vinni nem piskóta. Ha csak az orvosit nézem, csak az 5 év az alap, és rengeteget kell tanulni rá pluszban. Ha emellé még fizikusira is akarsz menni.... ok vannak átfedések itt ott, de nem tudsz mindent elfogadtatni. Ha már két képzést viszel, ott már egyedi tanrendre van szükséged mindkét helyen. Ráadásul anyagilag se egyszerű történet. A házikkal is kell számolni.

Nem tudom... számomra ez így lehetetlennek tűnik.

2011. febr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Eppenseggel lehet, de azert kivancsi vagyok, hogy miert kell neked negy diploma?
2011. febr. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Polihisztor vagyok, sok minden érdekel.
2011. febr. 11. 18:27
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"még ha meg is oldanád, hogy felvegyenek, akkor is amikor diplomázol az elsőn, az összes többin átraknak fizetősre"


Ez így nem igaz.

Az a lényeg, hogy az állam 12 félévet támogat. Ha viszont a párhuzamost képzést az első kezdetét követő 3 félévig megkezded, akkor a párhuzamost képzést nem számítják külön félévnek.

Tehát ha megkezdesz egy 7 féléves képzést, majd 1 évvel később egy újabb 7 féléveset, akkor is csak 2+7=9 államilag támogatott féléved megy el, holott voltaképp 14 félévet tanultál.


Azt viszont nem tudom, hogy 2-nél több képzésnél ez hogy megy, biztosan lehetséges, de a finanszírozással már nem jössz ki ilyen jól.

2011. febr. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ahogy az előttem levő is írta, nem számolják duplán, ha 2 szakot viszel párhuzamosan, de a 3. és 4-et már igen, mivel azokat 1-1 évvel később veszed fel.

A lényeg az, hogy ez lehetetlen. 1 a millióhoz az esélye, hogy valaki fotografikus memóriával születik, akkor talán lenne esélyed.

2011. febr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosi mellett még három szakot LOL ROFL.... Én orvosira járok, már az is nagy szó, ha valaki be tudja fejezni az orvosit a normális hat éven belül, és hidd el nem idióták járnak oda. Ráadásul orvosin iszonyatosan sok a gyakorlat, a vegyészeknél szintén, ezek szinte biztosan ütnék egymást. A vizsgaidőszakról ne is beszéljünk, szorgalmi időszak utolsó hetében gyakorlatilag üres az egyetem, mert kevés a hét hét a vizsgákra és mindenki otthon tanul. Szóval már KETTŐ SZAKOT IS NAGYON nehéz organizálni elvégezni meg pláne. Négyet pedig egyszerűen lehetetlen. Megjegyzem a polihisztorok kora lejárt, nem érthetsz mindenhez, mindenhol részterületek és szakosodás van, mert az emberi elme nem képes befogadni az iszonytató mennyiségű infót. Remélem ezt a kérdést te sem gondoltad komolyan, mert a realitásérzék ilyen szintű hiánya nagyon veszélyes lehet, pláne ha az ember orvos akar lenni és emberek életéről kellene döntéseket hoznia.
2011. febr. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Volt már ilyesmi kérdés, ez is csak KAMU gondolom...Vki nagyon unatkozik.
2011. febr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!