Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BME-VIK villamosmérnöki...

A BME-VIK villamosmérnöki képzésére be lehet kerülni kb.385 ponttal?

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Felvi.hu? Ponthatárok? Kb?
2011. febr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Keresd ki a megfelelő weboldalon a ponthatárokat, és azok ismeretében gondolkozz.
2011. febr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket, de igazából ez nekem is eszembe jutott és már meg is néztem, a valós gond az hogy a felvi.hu-n nem a ponthatárok vannak leírva hanem az átlagpontszám amivel a felvételizők bekerültek. Így megtudhatom hogy nem elég a kétszázakárhány pont, de azt nem tudhatom meg h mi volt a pontos alsó határ.
2011. febr. 11. 23:17
 4/7 A kérdező kommentje:
a kb. pedig azért kábé mert amíg nem érettségizik az ember addig nehéz előre megmondani a jövöbeli elért pontszámait
2011. febr. 11. 23:18
 5/7 anonim ***** válasza:

A felvi.hu-n több évre visszamenőleg fent vannak a minimális ponthatárok.

[link]


Egyébként tavaly 370 pont volt ez a ponthatár a BME-VIK villamosmérnökin, tehát akkor bekerültél volna. Hogy idén mi lesz... Szerintem idén is be fogsz kerülni 385-tel, de ez csak egy vélemény.


Arra viszont vigyázz, hogy ez egy tipikus "bekerülni könnyű, bent maradni nehéz" szak. Én nem oda járok, de több ismerősöm is, ők nagyon megszenvedtek az első félévvel, pedig 430-460 ponttal jutottak be.

A matekot kell nagyon vágni az első félévben, plusz rengeteg programozást és digitális technológiát fognak rátok zúdítani. Második félévtől indul be a fizika.

2011. febr. 12. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat! Úgy látom nincs mese még jobban fel kell kössem a gatyát :), ha túl akarom élni és be akarok kerülni.
2011. febr. 12. 15:55
 7/7 anonim ***** válasza:

2010-ben BME-VIK villamosmérnöki.


min. pont: 370

max. pont: 480

átlag pont: 416,04


Forrás: HVG Diploma 2011

2011. febr. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!