Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépipari vagy informatika?

Gépipari vagy informatika?

Figyelt kérdés

Választható technikus kimenet: gépgyártástechnológiai


mechatronikai


vagy

- informatikai hálózattelepítő és – üzemeltető


- CAD/CAM informatikus



Elöre is kösz.


2011. febr. 16. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Nemn tudom mi érdekel.Én lányként CAD CAmra mennék:) Tanultunk autocad-et és ment:)Mechatronika az nehéz,s sokat kell számolni.meg kézzel rajzolni... Hálózatépités nem tudom elkézelni magam..25L
2011. febr. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
okés köszi :D
2011. febr. 18. 12:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Én mechatronikai szakon vagyok az egyetemen és itt tanulunk CAD/CAM tervezést is. Itt az egyetemen nagyon sokat kell számoljunk (szilárdság, mechanizmusok...) viszont kézzel nem kell sokat rajzolni. Valójában 3d-ben tervezünk (Catia, Inventor, stb) és a program tud automatikusan műszaki rajzot készíteni ezekből. Továbbá mi is tanulunk programozni több nyelvben.

A technikusin nem tudom miket tanítanak, de ha csak fele annyira is érdekes mint az egyetemen még akkor is tuti ezt választanám.

A CAD/CAM programozás egy kis mérnöki "ráérzést" is igényel.

2011. febr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
CAD-CAM informatikust válaszd szerintem, jó szakma érdekes és most forr még ki, ha mélyen beleásod magad még komolyabb pozíciókban is elhelyezkedhetsz, mert elég átfogó ismeretket ad.
2011. júl. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!