Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A debreceni Ady Endre Gimnáziu...

A debreceni Ady Endre Gimnázium nyelvi előkészítő tagozatáról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

És milyen a társaság? Eltér a drámásoktól? Állítólag azok nagyon beképzeltek kicsit linkek. Ezt csak hallottam én nem tudom.

A nyelvi előkészítősök komolyabbak?


Hanyas átlaggal lehet bejutni? Könnyű bejutni?


Jövőre mennék angolra a 2. nyelv az olasz lenne...


2011. febr. 19. 09:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

De ha jövőre mész akkor még ne ilyeneken gondolkodj mert úgysem az átlag számít hanem a központi a döntő

nekem majd 28.án lesz az elbeszélgetés

ezt csak 3.nak írtam be (szóval nem veszem olyan komolyan)

én jókat hallottam az iskoláról...

2011. febr. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Te is a nyelvi előkészítőre mennél?
2011. febr. 19. 09:13
 3/12 A kérdező kommentje:
és első két helyre mit írtál be?
2011. febr. 19. 09:14
 4/12 anonim ***** válasza:

tág-kémia-biosz

Fazekas

2011. febr. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
igen NYEKre mennék vagyis megyek mert már le kellett adni a papírokat
2011. febr. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
??
2011. febr. 27. 12:00
 7/12 anonim ***** válasza:

több mint 300an jelentkeztek erre a tagozatra és 17et vesznek fel

ha nem vagy kitűnő semmi esélyed:S

Engem nagyon meglepett

és írnod kell egy nagyon jó felvételit

MEnnyi az átlagod?

2011. febr. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Oda járok, nagyon nem bírom azt az iskolát. Még szeptemberbe jó is volt, de két hónapnál többet nem lehet ott kibírni. Már félévkor iskolát akartam váltani, év vége lesz belőle, ha minden jól megy.

Ne csinálj olyan badarságot, ami nekem tavaly összejött. Nekem is nagyon megtetszett a nagyon magas óraszám, ilyet nem nagyon találtam más iskolába, szóval felelőtlenül a kéttannyelvűt és a nyelvi előkészítőt raktam be első helyre, és mondom, szeptember-októberig meg voltam elégedve magammal. Holott sosem akartam az Adyba járni, még nyíltnapra sem mentem el, mert azt sem tudtam, hogy van.

Hmm. A dráma tagozat és a drámások. Nos, szerintem ez a szak inkább meghatározóbb az iskolában, a drámások eléggé fel vannak kapva. Nem azt mondom, hogy fölöslegesen, mert vannak köztük ügyes és tehetséges emberek, de jó néhányan nem jobbak az átlagnál.

Ha jó tanuló vagy, az Adyt csak amolyan tartaléknak rakd be, menj a TÁG-ba, Kossuthba, Fazekasba. De komolyan. Én itt az Adyba kéttannyelvűs vagyok, és ez a 0. év rettentő nagy tékozlás. A többi iskolát nem tudom, hogy milyen, de szerintem mindenképpen menj el a fent említettekbe is felvételizni.

Még annyit hadd mondjak, hogy itt többségében olyanok is vannak, akik nem elég jók egy TÁG-ba vagy egy nagyobb, országosan elismert iskolába.

Bocsánat, ha valaki adys, és ő teljesen máshogy látja a dolgokat. Meglehet.

2011. márc. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

12.23-as!

És melyik gimibe fogsz átmenni?


Nem vagyok kitűnő szóval nem valószínű hogy beírom az Adyt. Főleg ilyen információk birtokában.

2011. márc. 7. 13:28
 10/12 anonim válasza:

Attól, hogy még nem vagy kitűnő, nyugodtan beírhatod. Az egy dolog, hogy nem szeretem, de lehet, hogy te szeretni fogod. Azokat, amiket leírtam, én így látom, más lehet, hogy nem. Mondjuk mostmár jól elvettem a kedved, mi?

Egyébként helyesbítenék. Ezt a mondatot 'Még annyit hadd mondjak, hogy itt többségében olyanok is vannak, akik nem elég jók egy TÁG-ba vagy egy nagyobb, országosan elismert iskolába.' úgy akartam írni, hogy ne aggódj, hogy több mint 300-an jelentkeznek, mert ebből jócskán felvesz majd a TÁG meg a Kossuth, a maradék meg jön az Adyba. Szóval ha első helyre írod (amit nem ajánlok), akkor majdnem biztos, hogy felvesznek. És nem akartam senkit sem megbántani, az Adyba is okos emberek járnak. : D

Ömm, azt nem ide írnám le, hogy hova akarok átmenni. Meg nem biztos, és nem akarom elkiabálni.

Más iskolák? Miket fontolgattál?

2011. márc. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!