Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kulturális antropológia...

Kulturális antropológia szakra jelentkezett valaki innen idén?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:
egyik oszttársam. miért?:d
2011. febr. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak közvélemény kutatok :D
2011. febr. 22. 20:26
 3/7 anonim ***** válasza:

De miért kult. antrop.? A néprajz szak ilyen szempontból sokkal érdekesebb és kulturális antropológiát is tanultok. :))))


Egy "szakzsargon" :D néprajzos

2011. febr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2. válaszoló,

Akkor te ezek szerint a miskolci egyetemre jársz! És mi a véleményed a szakról? Illetve tényleg sok lehetőség van külföldi tanulmány ill. ösztöndíjas utakra?

2011. febr. 26. 21:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem-nem. Én néprajz szakos vagyok Pécsett. :) Fantasztikus hely, van lehetőség kimenni Erasmus keretében Kolozsvárra és ahogy írtam: kulturális antropológia, folklorisztika, tárgyi néprajz, életmód, agráretnográfia stb is benne van a tantervben. :) A miskolci kulturális antropológia szakról hallottam még semmi jót (bár tény, hogy nagyon sok rosszat sem).
2011. febr. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*nem hallottam még
2011. febr. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire él még ez a fórum, de mi a különbség a 2 között? Kulturális antropológia és néprajz... Elolvastam a felvin a szakleírást, de abból nekem az jött csak le, hogy a kulturális antropológia az sokkal széleskörűbb, a világra értendően. A néprajz pedig inkább a faluk, meg ilyenek..

Szóval engem pl. a dél-amerikai vagy afrikai törzsek érdekelnek, nem pedig Berettyóújfalu. Ilyen szempontból akkor melyikre érdemes menni?

2014. jan. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!