Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen most a szabványosított...

Milyen most a szabványosított írott betűk alakja?

Figyelt kérdés
Láttam szüleim iskolás füzeteit, gyönyörű, balra dőlő, karcsú betűkkel teleírva.Sőt még az én iskolás koromban is a szabványos, tanított írás ilyen volt. Aztán -nem tudom mikor,milyen hatásra és mely okból- váltást láttam a vonalra merőleges, tömzsi betűk felé. Gondolom a váltást a módszertani kutatók, gyermekpszichológusok, gyógypedagógusok javasolták.Volt valamilyen komolyabb oka?Nyugatról érkező kézzel írott szövegekben is hasonló betűk vannak. Vagy ez csak egyéni mindenhol?
2011. febr. 23. 10:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, de szerintem csak abból indulnak ki, hogy ezt tanulják meg, hogy legalább lássák a különbséget dőlt és nem dőlt betűk közt, de idővel úgyis kicsit megdől az írás, mert úgy kényelmesebb az írás.
2011. febr. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyébként én is merőleges betűket tanultam, és még azért is lekorholta a tanára tanulókat, ha az ékezetet megdöntötték.
2011. febr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi szintén az egyenes írást tanultuk-
2017. máj. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!