Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Összehasonlítva: a 7. vagy a...

Összehasonlítva: a 7. vagy a 8. év (volt) nehezebb az általános iskolában? Miért (indolás)? Milyen tanulók voltatok (pl. átlag), mennyit tanultatok 7. -ben, és mennyit 8. -ban?

Figyelt kérdés
2011. febr. 27. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

7. osztály nehezebb volt, mivel az új tantárgyak alapjait mind-mind meg kellett tanulni, 8. osztályban arra építkeztünk, azt egészítettük ki; a többi ttgyban lényeges különbséget nem láttam, ugyanolyan könnyű volt :D

5,0 az átlagom a mai napig.

7. osztályban napi fél óra tanulás is megvolt úgy átlagosan, 8. o-ban tömbösített órarendem volt, napi 10-15 perceket tanultam, mert órán felszedtem rengeteg dolgot :)

2011. febr. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hm... nem tudom.

Igazából egyik sem volt nehezebb a másiknál, de tanulni kellett.

4,5 voltam mindkét évben.

16/l

2011. febr. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

8. nehezebb sokkal

az új tantárgyakból 7.ban csak alapokat vesztek 8.ban meg már bonyolódik

8.ban többet tanultam

7:4,5 8:4,3

De sokkal jobb év mert 2. félévben nem kell már tanulni

2011. febr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

8. mert a végén vizsgáztunk. Igaz ma már semmiségnek tűnik. 2 tanuló voltam, majdnem szín 5 össel:)

20- L

2011. febr. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Fura, hogy a felvételiről még csak szó sem esett =O


Én most vagyok 8.-os, de remélem nem baj, hogy válaszolok =)

Bár tény, hogy 7.-ben ott volt a sok új tantárgy, azért szerintem annyira nagyon nem volt megerőltető a tavalyi év.

Viszont idén... Lehet, hogy nem kell sokkal többet tanulni, mint tavaly, meg eleve sok az ismétlés, viszont az egész felvételi mizéria szeptember óta tart, és még közel sincs vége. Számomra ez teszi nagyon nehézzé a 8.-at.

Egyébként 5-ös voltam tavaly, most is az lettem félévkor. Szerintem kb. ugyanannyit tanultam/tanulok mindkét évben.

2011. febr. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előző válaszolóval:) Én is most vagyok 8.-os , és most a második félévre teljesen "leengedtem".Nagyon kifárasztott az előző félév (sok tanulás a központira,szóbelire, hajtás a jó jegyekért, eljárni+ tanulni előkészítőn) és egyszerűen képtelen vagyok azt a szintet hozni amit előző félévben, tanévekben hoztam.Mostanában csak 3-as vagy 2-es jegyeket kapok eddig meg csak 4-es vagy 5-ös osztályzataim voltak. Nekem ezerszer nehezebb a nyolcadik mint a hetedik.
2011. febr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mindig az volt nehezebb, amiben éppen voltam. Hetedikben az, hogy több órám volt, mint addig, nyolcadik első félévben pedig halálra stresszeltek a felvételivel. Plusz előkészítőre rengeteg leckét adtak, viszont a 2. félév már könnyű volt (a szóbelik után).

Kitűnő voltam mindkét évben, nem tanultam sokat soha, csak 8. első félévben több lecke volt, cserébe 2. félévben a szünetben írtam meg. :D

2011. márc. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!