Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rajzból meg lehet bukni év végén?

Rajzból meg lehet bukni év végén?

Figyelt kérdés
Középiskola 12. évfolyam. Ha megbuktat, nem tanulhatok tovább idén, akkor sem, ha mindenből leérettségiztem?
2009. febr. 16. 20:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Elvben mindenből amiből jegyet kapsz meg is lehet bukni. Más kérdés, hogy rajzból nem szoktak buktatni, pláne nem uccsó évest.
2009. febr. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
meg, mivel valszeg vesztek műv.törit.
2009. febr. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Készségtárgyakból, ha nem művészeti az iskola, ritkán szoktak buktatni. Vagy nem adnak kettest, vagy olyan a követelményrendszer, hogy rajzkészség nélkül, a művészettörténet megtanulásával is össze lehet szedni az elégségest. Ha megbuktat, akkor sajnos pótvizsgáznod kell, mert nem teljesíted az adott év követelményeit. Amíg ezt meg nem teszed (pótvizsga), addig nem kaphatsz érettségi bizonyítványt. Addig csak előrehozott érettségit tehetsz (a hagyományos időpontban, május-júniusban), ha megvan a 4. év végi bizonyítványod, akkor a következő érettségi vizsgaidőszakban fogsz kapni bizonyítványt.

De ha nem extrém módon hülye a tanár és nem tettél semmi olyat, amiért személyes problémáitok lehetnének, nem hinném, hogy meg fog buktatni, éppen azért, mert a rajzot nem szokták ilyen szinten erőltetni.

2009. febr. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos lehet, bár már kérdés, hogy ilyenre nálunk még nem volt példa. (Iskolában dolgozom). Ha egy kicsit is normális a tanár, fel sem szabadna merülni a bukásnak. Tesiből viszont volt már pótvizsga, egyszerre kellett lefutni szerencsétlennek a Cooper-t, 800 métert, 400 métert, 100 métert, majd egy kis talajtorna. A végére hányt a lány. Egyébként is azért bukott, mert beteges volt, és a tanár szerint direkt az ő órát bojkottálta. Úgy látszik, minden iskolában vannak 'érdekes' tanárok.
2009. febr. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Nekem tavaly félévkor sikerült megbuknom,mert nem adtam be 1 házidogát
2009. febr. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Lehet és készségtárgyból tudtommal nincs pótvizsga szóval a kettővel ezelőtti tesis példa gyanús. Nem csak szívatták a leányt?
2009. febr. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
De, tesiből van pótvizsga.
2009. febr. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Bizony, ha megbuktat nem tanulhatsz tovább, még érettségire sem mehetsz!!

De szerintem az közfelháborodást keltene.

Rajzból nehéz megbukni. Ugyanis ha elkészíted a feladatodat, akkor jár rá legalább egy kettes. Ha van műtöri is benne és felelés akkor arra a teljesítmény alapján. Rajzból megbuktatni valakit aljadékság (grafikus vagyok :D) de ha valaki nem készíti el a munkáit azzal a felkiálltással, hogy ő nem tud rajzolni, azon ki tud bukni egy tanár.

Ha úgy érzed necces a dolog mert nagyon nem boldogulsz a rajzzal, beszélj a tanárral és ajánld fel, hogy készítesz otthon valamit ami a tárgyhoz kapcsolódik. Tanulmány egy kiállításról, vagy számítógépes grafika (ha az megy) vagy kiselőadást tartasz valamelyik művészeti stílusról.

2009. febr. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy nem tudok rajzolni, mert rajzon mi soha nem rajzoltunk, csak kellet egy házidogát készíteni, én meg másnap nyelvvizsgáztam nem volt kedvem órákat tökölni ilyen hülyeséggel és kinyomtattam valami írást a netről.

Bár van az osztályban durvább, mert valaki meg egy az egybe kimásolta a wikipedia megfelelő oldalát...

2009. febr. 23. 21:06
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérj lehetőséget javításra -
2016. ápr. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!