Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt történelemre, emelt...

Emelt történelemre, emelt magyarra fel lehet készülni 1 év alatt?

Figyelt kérdés

Természetesen nem alapvető ismeretek nélkül... Tavaly érettségiztem, mindkettő elég jó lett (négyes), de szeretnék emeltet tenni belőlük.

Vajon elég 1 év, hogy mindkettőből tisztességesen felkészüljek, ha megfelelő szorgalommal hozzáállok?


2011. febr. 28. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Bár én úgy emelteztem, hogy suliban külön emelt magyar fakultációra jártam, de az is egy év volt ha jól emlékszem, de lehet kettő :) erre már nem emlékszem, de amúgy meglehet csinálni simán, ha alapból jól megy akkor meg főleg.
2011. febr. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem milyen lett? :)
2011. febr. 28. 14:47
 3/8 anonim ***** válasza:

A magyar az nagyon........

Szóval azt mondják nem egyszerű az ötös,mert a magyar az a tárgy,ahol úgy javít a tanár,ahogy akar.Mateknél pl. ezt nem teheti meg.

Inkább töriből emeltezz,az egyszerűbb,úgyis csak egyszer 40 pontot számítanak be és jobban jársz,ha összeszedsz egy 90%feletti közepet meg egy emeltet,minthogy lerontsák egy emeltedet.

Elég az egy év.

2011. febr. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jajj, utánanéztem ennek a magyarnak, mindenhol azt írják, hogy elég szubjektív a kiértékelés, nehéz jót írni... Ráadásul én nem is olyan iskolában/tanárnál fogok érettségizni, amit/akit ismerek... Szerintem marad az emelt töri, illetve mellette középszinten még 2 tantárgyat próbálok javítani.
2011. febr. 28. 15:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Az emeltet mindenképp idegen helyen fogod írni,töriből is.De szerintem tényleg elég lesz a közép magyar.Azt meg írhatod az exgimidben,ott ahol ismernek.Már,ha ez neked előnyös.
2011. febr. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindenképpen máshol fogom :)
2011. febr. 28. 15:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Az első vagyok:


Én is olyan helyen emelteztem ahol nem nézték jó szemmel én melyik iskolából jövök. Nekem 4-es lett (nekem az elég volt már pont miatt bőven).

Amikor én csináltam akkor az emelt nekem könnyebb volt, mint amit megnéztem középszintű. :)

Persze úgy javítanak ahogy akarnak, de azért nem teljesen. Akkor töriből is lehet ugyanez pl forrás elemzésnél stb. Veszíteni valód nincs ha megpróbálod. Persze Te látod jobban melyik menne igazán vagy mihez kell. (gondolom felvételi).

2011. febr. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Egyébként nem felvételihez kell, nekem a saját önbecsülésem miatt kell jobb érettségi. Matekból, idegen nyelvből sosem sziporkáztam, viszont történelemből, magyarból többre lennék képes, ez azóta sem hagy nyugodni... :D

2011. febr. 28. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!