Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért jár plusz pont felsőokta...

Miért jár plusz pont felsőoktatásra való jelentkezéskor azért ha cigány vagyok? Magyarországon hátrányos már Magyarnak lenni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 6. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem hiszem hogy járna plusz pont ha cigány vagy...
2011. márc. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hinni tudod hol kell :) Magyarországon jár azért plusz pont ha cigány vagy...!!!
2011. márc. 6. 19:53
 3/10 anonim ***** válasza:

nem jár, azért járhat, ha hátrányos helyzetű vagy, halmozottan hátrányos helyzetű (tehát pl. árva/félárva/rossz anyagi körülmények közül jövő), fogyatékossággal élő vagy gyermekét gondozó.


Azért, mert cigány vagy, nem kapsz semmit.

2011. márc. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
de azért persze terjesszünk álhíreket...
2011. márc. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Igen, Magyarországon hátrányos magyarnak lenni.
2011. márc. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 bumbi02 ***** válasza:
55%

imádom ezt a hozzá nem értő, de nagyon felháborodni tudó réteget...


nincs ilyen hogy azért járna pluszpont hogy cigány vagy. azért jár hogyha hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzetü az illető. például hogyha a szülök keresete nem halad meg egy x/fő összeget, vagy pedig a gyerek félárva, gyermekvédelmi támogatást kapnak stb...

2011. márc. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Nem aggódtam azon hogy mások milyen pluszpontokkal rendelkeztek a felvételin. Én a magam részéről jól érettségiztem, a gimiben is igyekeztem jól tanulni. Nyelvvizsgát tettem. Ha valaki a tanulásban hátráltató háttérrel rendelkezik nem sajnálom tőle a plusz pontot. Valószínűleg a pluszpontra jogosultak 99%-a nem is él vele.

Nem tudom mi értelme ezen rágódni?

2011. márc. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%
És kölönben is, szerinted hány hátrányos helyzetű cigány gyerek jut el az érettségiig?? Ha valaki közülük képes ezt véghezvinni, akkor meg is érdemli azt a pár plusz pontot, szerintem.
2011. márc. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
megint meg a szokásos, behazudnak egy velőset, hogy lehessen hergelni vele a népet.
2011. márc. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem jár érte pont. viszont egy csomó egyetemen (nálunk is), van nekik külön támogatás. ami olyan, mint a szoctám, de csak cigók pályázhatna rá. éljen magyarország....
2011. márc. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!