Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Állandó munka mellett képtelen...

Állandó munka mellett képtelenség elvégezni 1 egyetemet levelezőn?

Figyelt kérdés

Muszáj lenne dolgoznom állandón, mert a szüleim sajnos nem tudják anyagilag támogatni, hogy egyetemre menjek... Így csak levelezőn megoldható, mert az egyetem, ahova menni szeretnék, 2 megyével arrébb van...

Szerintetek így is sikerülhet?

Érettségim van eddig + 1 szakmám (okj, 1 éves)


L21


2011. márc. 19. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A levelezőt sokan csinálják munka mellett, szóval azt mondom, hogy lehetséges. Bár személyes tapasztalatom nincs.

Arra figyelj, hogy elég korlátozott az államilag támogatott levelezős helyek száma. (Bár, gondolom, ennek már utánajárták, de hátha mégsem :D)

2011. márc. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Meg lehet csinálni, csak nagyon fontos, hogy jól oszd be a tanulást, ne hagyd közvetlen vizsgák előttre, mert akkor tényleg bajos.
2011. márc. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Én is munka mellett végeztem el. Igaz "csak" 3 évig tartott, mert alapszakot végeztem, de megoldható. Igaz nehezebb, mint nappalin, hiszen a követelmény azonos, viszont egy levelezős hallgató csak munka után, fáradtan tud tanulni. A hétvégék meg elmennek a sulira.
2011. márc. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
85%
ismerősöm munka mellett jár, először költségtérítéses volt, utána átkerült államilag támogatottra. Munkáltatója nagyon keveset támogatja, gyakorlatilag minden ideje rámegy. Még fiatal vagy biztosan meg tudod csinálni. Esetleg ha nem találsz munkát, vagy a 2 megyét hetente át kell utaznod, lehet hogy nappalin, olcsó koleszban, diákmunka, + vannak ösztöndíjak stb. mellett is elkezdheted. Utána még át tudsz menni levelezőre.Kitartást erőt kívánok.
2011. márc. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
A levelezőt pont arra találták ki, hogy munka mellett tud csinálni.
2011. márc. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én most csinálom levelezőn főállás és egy 2 éves gyerek mellett a főiskolát.Nem könnyű.Nagyon nehéz,de megoldható.Szervezés kérdése.Bár nagyon fárasztó.Gondolkoztál már esetleg távoktatáson?Ott általában félévente 2-szer kell suliba menni + vizsgák.Neten küldik az anyagot,és mikor időd van,lehet tanulni.Ha olyan munkát találsz,ahol nem nézik jó szemmel,hogy suliba jársz,akkor ez is egy jó megoldás.
2011. márc. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem irtad meg hogy melyik egyetem melyik szakáról van szó így nem igazán tudok segíteni.De sok egyetemen a levelező szakot csak költségesen indítják (van azért állami is néhány) és mivel mindenki ugyanúgy dolgozik mint te nem mondanám azt hogy úgysem tudod majd megcsinálni stb... Ráadásul mivel a vidéki egyetemek jó része a fejpénzből meg a költségtérítésből él nem érdekük hogy sokan kiiratkozzanak vagy ki kelljen őket rúgni mivel elesnek a pénztől ezért nem hiszem hogy teljesíthetetlen lenne.
2011. márc. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!