Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ennyi utazás az egyetemért?...

Ennyi utazás az egyetemért? (Lent. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem biztos még, de nagyon esélyes, hogy pszichológia szakra szeretnék felvételizni az egyetemen. Mivel Csepel melletti külvárosban lakom, pesti iskolákat nézek, vidéki szóba se jöhet, mert túl félénk vagyok koleszosnak. A Károli a legszimpatikusabb számomra, állítólag a legjobb. Másik lehetőségem az ELTE, aminek ez a szakja a legrosszabb, és nem akarok rossz suliba járni, az ELTÉ-t amúgy is csak a neve tartja már fönt. (Ezen már sokakkal vitatkoztam, induljunk ki ebből a meggyőződésből, akkor is, ha eltérő véleményen vagytok.)

Útvonaltervezőbe beírtam: A Károlira több mint 2 és fél óra az út csak oda. Ez szerintem elég hosszú, de hát mit csináljak? (Pszichológiából csak a nappali képzés éri meg szerintem.)

A kérdés a következő: ti vállalnátok a hosszú utat az általatok legjobbnak tartott egyetemre naponta, vagy mennétek inkább az általatok legrosszabbra minősítettbe? (Csak a 2 opció játszik.)

(Szorgalmas vagyok, tanulós, bírom az éjfélig tanulást, de hogy őszinte legyek nem tudom, mennyi az energiám ehhez. Egészségügyi okokból gyakran fáj a lábam, de nagyon szeretnék oda járni.)

Köszi mindenkinek!


2011. márc. 30. 16:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia, én másfél órát utazok az egyetemre. Úgy érzem megéri.. Bár, ha reggel 8kor van órám kicsit húzós 5:20kor kelni és ugye lyukas tömben sem tudok hazamenni, tehát van hogy 5:20kor kelek és fél 8ra érek haza..
2011. márc. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát igen... Hogy bírod? Nem érzed, hogy sokat leszív az energiádból? Hogy tudod beosztani az idődet? Nem megy a tanulás rovására? (Nem akarok új topicot nyitni, mert ide tartozik.)
2011. márc. 30. 16:57
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem éri meg. Öt órát elvesztegetsz.

Egyébként - bár nem vagyok pszichológus - szerintem rosszul állsz az egész kérdéshez. A koleszban is emberek vannak, olyanok, mint te. Sőt nagyon sok olyat láttam, ahol valaki megérkezett, mint félénk, visszahúzódó kis nyuszi, aztán rákapott a dolog ízére, és előbújt a bábból a pillangó.

Gondolom, ha pszichológiára készülsz, akkor olvasgattál már a témában, érdemes lenne ezt körüljárnod. Ezt a mentalitást amúgy is le kell vetkőznöd, nem túl meggyőző egy olyan pszichológus, aki fél emberek közé menni.

2011. márc. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Rajtad múlik, hogy bevállalod-e. Én annyira rühellem a kollégiumot, hogy ha megtehetném, Miskolcról bejárnék naponta Pestre a suliba, csak a kollégium olcsóbb, mint a vonatbérlet, nekem meg sajnos minden forint számít.


Azért durva, hogy nekem Miskolcról kb. ugyanannyi lenne az út, mint neked Csepel mellől :O Miskolcon a pályaudvar mellett lakom, 2 óra 20 perc a vonatút Pestre, a vonat a Keletiben tesz le, onnan meg egy megálló a suli. Tehát 2 és fél óra alatt én is ott lennék.

2011. márc. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Tanulni amúgy a vonaton/buszon is lehet :)
2011. márc. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok. A kollégium sokkal rosszabb volt, mint ez a másfél óra utazás.. Valóban elég fáradt vagyok, kissé talán negatívabb is. Tanulni este mikor hazaérek onnantól 11ig kb tanulok, amúgy benn a suliban lyukas órák közben és utazás közben is tudok tanulni.. Hazaérek tanulok beesek az ágyba és reggel kezdődik újra, de hétvégén igyekszem kipihenni magam és vannak olyan napok, mint pl a mai, amikor haza tudok jönni előbb, ilyenkor délután is alszok egy kicsit és újratöltöm az energiatartalékom.. Nagyon húzós, de ki lehet bírni... Egyetemi bulikre ugyan nem tudok járni amiatt, hogy bejárós vagyok, de annyira nem bánom és egész jó átlagom lett az előző félévben is..
2011. márc. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

valaki írta, hogy pszichológus ne féljen az emberektől, ez jogos, én nem is az emberek közé menéstől, vagy a velük éléstől félek, csak az új dolgoktól. (Az se sokkal jobb, de ez már igazabb rám.)

És ha bejárós vagy, az egyetemi életből nagyon kimaradsz?

Nekem csak azért jött ki 2 óra, mert sok olyan közlekedési eszköz van, amik nincsenek összehangolva. Szóval mondjuk sokat kell várni vmire, nem akkor indul, amikor a másik érkezik. Gondolom, bár a tervezőre bíztam, nem néztem meg részletesen.

Várok további válaszokat.

2011. márc. 30. 17:50
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát attól függ.. Én azért maradok ki, mert nem bírok másnapig bulizni..Szóval max kettőkor minden bulit megunok.. Nincs HÉV amivel hazajöhetnék, nem tudnék hol aludni és ezek a bulik általában hétköznap vannak, szóval másnap suli.. Így igen.. Ezekből én pl kimaradok..
2011. márc. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
értem... Hát minden esetre kösz.
2011. márc. 30. 20:31
 10/14 anonim ***** válasza:
koleszba én sem bírtam,ezért elmentem albérletbe másokkal. nem sokkal drágább,és lehet te is jobban járnál mint az útiköltséggel :)
2011. márc. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!