Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A lányom 16éves kőzépiskolába...

A lányom 16éves kőzépiskolába jár de abba szeretné hagyni és kimennén akkor kűlfődre de ha kiiratkozik az iskolábol utána az iskola feljelent minket?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 08:27
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
mert kint jobban tudna figyelni a tanulásra itthon tulsok a gond 3évig ugy éltűnk 1lakásba a volt férjemmel,hogy nemszoltunk egymáshoz,most már kb4 honapja váltunk el de feljelentettem a volt férjemet aki a gyerekem apja,mert mainapig zaklat és ugy gondolom,hogy kint angliába eltudná felejteni valamennyire ezeket a dolgokat és talán akkor jobban menne neki a tanulás is
2011. ápr. 1. 09:30
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy nem mehet, ez baromság. A tankötelezettségét akár a külföldi iskolában teljesítheti, akár a régi iskolájában magántanulóként (ez esetben a tanév végén vagy augusztus végén, az iskolával való megállapodás szerint, haza kell jönnie és levizsgáznia az iskola által megjelölt tárgyak egész éves anyagából).

Az más kérdés, hogy aki még az iskolában is rossz tanuló é a szülei is rossz tanulók voltak, annak kicsi az esélye magántanulóként, tanári segítség nélkül sikeres osztályzóvizsgát tenni.

2011. ápr. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Angliában a tankötelezettség 16 éves korig van. Tehát akár már munkába is állhat, ha nem akar tanulni, de szerintem, ha elkezd dolgozni, hamar rájön, hogy jobb lett volna beülni az iskolapadba.
2011. ápr. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
48%
Ne halgassezekre a barmokra, persze hogy kimehet, én is kimentem (Franciaországba félévkor) és ott is maradtam 7 évig, csak vagy hekyi iskolába kell járnia, vagyaz iskola beleegyezésével magántanulonak lennie (Egyszer félévre az voltam Belgiumba).
2011. ápr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!