Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » C2es (azaz emelt szintu...

C2es (azaz emelt szintu felsofoku) nyelvvizsgàra adnak pontot egyetemi felvételinél? A Franciaintézet C2ére gondolok.

Figyelt kérdés
ha igen mennyit?
2011. ápr. 1. 23:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
C2 nyelvvizsga nem akkreditált Magyarországon, úgyhogy nem. Itt a legmagasabb a C1, felsőfok.
2011. ápr. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
tehàt ha leteszem a c2ot, az olyan, mintha nem is lenne nyelvvizsgàm? még c1ként se szàmitjàk be?
2011. ápr. 2. 00:07
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A C2, az C2, nem C1, úgyhogy nem.
2011. ápr. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ráadásul a Franciaintézetes akkreditált is, szal oké. Egy felsőfokú nyelvvizsgával kiváltod a nyelvvizsgáért szerezhető maximális többletpontot, azaz 40 pontot. Ez a 40 pont úgyis kijöhet, ha mondjuk fr-ból csak a közép sikerülne, és mellé csinálsz még egy angol közepet is (B2-ről beszélek), akkor is 40 pontot kapsz. Ez a 40 pont (amit nyelvvizsgá(k)ért kaphatsz a fele a maximális többletpontoknak. (a többi többletpontot különböző versenyeredményekért, pl OKTV kaphatsz, valamint azt hiszem ha valamelyik kisebbségi csoporthoz tartozol.


Én úgy tudom így van, bár ez csak idén van így, jövőre már nem 480, hanem 500-as rendszer lesz, azaz a többletpontok 20-szal nőnek (ergo az arány is borul picit), de azt már nem tudom hogyan. Remélem, h segíthettem. :)

2011. ápr. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok... am bocsi, én nem tudtam, h a C2 nem számít itthon. Egyszerű; tégy C1-es nyelvvizsgát. :)
2011. ápr. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Végulis csak 9.es (osi nyelven elsos) vagyok, ugyhogy vàltozhat még, de ezt igy elég idiotànak talàlom. Leteszem most az emeltszintu felsofokut, azt majd jol kirohognek amikor visszamegyek letenni egy alacsonyabb szintu c1est.
2011. ápr. 2. 00:15
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miért nem teszed le először a C1-et? Az nyilván könnyebb, tapasztalatnak is jó lesz. Bár valószínűleg senki nem fog emlékezni arra, hogy neked már van C2 nyelvvizsgád.
2011. ápr. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
évente kb 1 fo teszi le a Franciaintézeti C2t, nem fogjàk elfelejteni...
2011. ápr. 2. 15:25
 9/11 anonim válasza:
megkérdezhetem, hogy hogyan megy neked ilyen jól a francia nyelv? csak kíváncsiság:D jómagam angol középfokig jutottam:D
2011. ápr. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Elsős koromba félévkor Apukám munkája miatt kiköltöztem, s 7. fél évben jöttem vissza, majd 8. év végén pár hónapot Brüsszelbe töltöttem, s most 9.-ben akarom letenni a nyelvvizsgát. Ugyhogy helyben tanultam :) itthon meg Külön Franci Franciatanárokkal vannak óráim, mivel az Angol tanulása mellett piszok gyorsan romlik (nejezen jönnek a szavvak stb... igazábol amig kint voltam Magyarral volt igy, csak szünetekbe hazautaztam a nagyihoz)
2011. ápr. 5. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!