Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átmenjek az SZTE-jogász...

Átmenjek az SZTE-jogász nappali tagozatára?

Figyelt kérdés

Jelenleg az SZTE kecskeméti jogász képzésére járok (ez levelező tagozat). Minden hónapban egy hét a konzultáció. A tanárok ugyanazok, mint az SZTE-n, mégis megfordult párszor a fejemben, hogy elmegyek Szegedre nappalira. Gyorsan le is beszéltem magam róla minden alkalommal.. Itt ugyanis levelezőn több szabad időm van. Nem tudom, hogy számít e, egyáltalán belekerül e a diplomába, hogy valaki levelezőn, vagy nappalin végzett? Sok nappalis barátom alig jár be órákra, hiába nappalis.. no meg a költözés költséges. Ugyanakkor, ha már egyszer vagyok egyetemista, lehet hogy jó lenne a lehető legmagasabb színvonalon tanulni azt a szakmát ami választottam. Most vacillálok ide-oda, és ebben szeretném a joghallgatók tanácsát kérni.


Köszönöm!


2011. ápr. 5. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Te akármennyire is hihetetlen én is jogász levelezőn vagyok csak én a PTE-n és én is átakarok menni nappalira:) Én szerintem jövőre szeptembertől átmegyek nappalira. Magasabb színvonal.Nekem ez nagyon számít. Ha megnézem az órarendem római jogból volt 45 órám és ez volt az első félévben talán a "legnagyobb" tárgy. Na most egy nappalisnak egy nyanvadt filozófiából, vagy szociológiából van 45 órája .
2011. ápr. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A diplomába nem írják bele, hogy nappalin vagy levelezőn végzett az ember.


Amúgy ez az átjelentkezés engem is érdekel, ha járok X intézmény X szakára levelezőn, akkor később átiratkozhatok csak úgy nappalira ugyanott? Egyik suliban megkérdeztem (igaz, ott fordítva volt, nappaliról akartam levelezőre), de ott elhajtottak, mondván hogy átmehetek, de akkor az államilag finanszírozott képzést felejtsem el...

2011. ápr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nekem csinálta ezt ugyanitt ismerősöm, nyilván kellenek feltételek, és ez lehet, hogy mindenhol más, de egyelőre még eldönteni nem tudom! Köszi az eddigi kommenteket! Igen, ez igaz, hogy magasabb színvonal, pont ezt látom én is...csak ugye, épp ezért több időt is vesz el. Mert nekem életmód szempontjából meg nagyon jó, hogy nem kell minden nap reggeltől délutánig iskolában ülni. És még dolgozgatni is van lehetőség. Tehát majdnem ugyanannyi érvem van mindkettő mellett. :-( /egyelőre/
2011. ápr. 6. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!