Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg kell emelt szintű...

Tényleg kell emelt szintű matek érettségi, ha közgazdasági szakon szeretnék továbbtalulni?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy törvénybe ez törvénybe van mostantól foglalva, de nem találtam meg a hivatalos forrást neten. (múlt héten kerestem)
2011. ápr. 10. 14:15
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézést, azt elfelejtettem, hogy 2012-től vagy 2013-tól.
2011. ápr. 10. 14:16
 2/5 anonim ***** válasza:
Kötelező lesz az emeltszintű érettségi valószínűleg igen... Jelenleg max azért lenne szerintem kötelező, mert anélkül már gyakorlatilag esélytelen hogy lesz elég pontja az embernek, hogy felvegyék annyira divat szak lett.
2011. ápr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

jól fog jönni az emelt matek, hidd el.:)

Mindenképpen érdemes (nem írom azt h muszáj, de így is lehet érteni) úgyis első félévben matekból azt fogjátok venni, amit emelt matekból (deriválás, integrálás, határérték) így legalább sokkal könnyebb lesz a matek 1.

2011. ápr. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem törvénybe, hanem kormányrendeletbe. A kozlonyok.hu-n keresd meg a Magyar Közlöny idei 30. számában a 39/2011-es kormányrendeletet, abban van egy táblázat, hogy melyik szakhoz milyen emelt kötelező, és ez egy teljesen hivatalos forrás, ennél hivatalosabb nincs. (1. sz. melléklet, 2013. jan. 1-jén lép hatályba.)


Egyébként nagyon dicséretes, hogy igényed van a hivatalos forrásra, bravó!

2011. ápr. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az utolsónak köszönhetően megtaláltam az erről szóló rendeletet! :)

2011. ápr. 10. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!