Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tudnék mesterképzésre...

Hogyan tudnék mesterképzésre jelentkezni Magyarországon külföldi diplomákkal?

Figyelt kérdés

Van két amerikai diplomám. Az egyik mester diploma, de szeretnék továbbtanulni ezen a szinten.


Ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni:

- Kell honosítatnom ehhez a diplomáimat?

- Ha vannak magyar kreditjeim is, azokat elfogadhatják vagy mester szinten már nincs erre lehetőség? (még akkor jártam Magyarországon egyetemre, mikor még nem volt a bachelor-master Bologna-rendszer érvényben)

- Csak olyan szakra jelentkezhetek, ami a diplomáimmal megegyezik? (gondolok itt arra, hogy pl. egy politológia szakot csak politológiával lehet tovább vinni vagy valami teljesen mást is lehet választani?)

- Mesterképzésben van államilag finanszírozott még? (ha felvesznek pontszám alapján)


2009. márc. 3. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
nem tudok minden kérdésre válaszolni, az tuti, hogy honosítanod kell(hacsak nem angol nyelvűre mész), a mesterképzés pedig mindenhol pénzbe kerül
2009. márc. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, én is szereztem külföldön egyetemi oklevelet, na ne tudd meg, kb. megkattantam olyan 3 éven át a hülyeségeik miatt, hogy fizessek ennyit meg annyit, meg ez meg az, meg külön a szakképzettség meg külön az iskolai végettség elismerése és stb, meg különben is mivel nem azonos se a kreditszendszer se semmi, ezért majd öszeül a szakbizottság és eldöntik, egyáltalán megfelel-e, szóval a bürokráciák bürokráciája.

Végül azt momndtam, feladom, és le van ejtve, na azóta sincs honosítva, és ahova megyek, megomondom, tessék itt van az eredeti + a hiteles fordítás, és ennyivel érjék be, mert én ugyan nem fogom még egyszer ezt a cirkuszt bevállalni.


Szóval nem lesz egyszerű, de ha mégis akarod, létezik erre ezer bizottság, kb. egyik se tud semmit, lényeg, hogy fizess és fizess, és még úgy is nehéz. Magyar Equivalencia Bizottság pl. azt hiszem itt kell kezdeni.


Egyébként nem nagyon értem a kérdésedet, hát ha Master fokozatú papírod van, akkor mit akarsz tovább? Hát jó az neked úgy ahogy van, aztán tegyél rá magasról, bezizzensz mire azt elismerteted hivatalosan. Ha csak nem PhD fokozatra vágysz ... sztem egyedül ebben az esetben elkerülhetetlen a honosíttatás. És nem egy ismerősöm van, aki gyönyörűen elvan a külföldi diplomájával anélkül, hogy itthon elismerttette volna.

2009. márc. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak tovább szeretnék még tanulni még egy mester diplomáért, ami eltér a mostani diplomáimtól. Nem akarok alapképzésre menni, ha már egyszer van mester diplomám, vagy ez Magyarországon úgy működik, hogy muszáj megegyeznie a Bachelor's fokozatnak a Master's-szel? Az elismertetés nekem magyarról amerikaira épp ilyen nehéz volt, szóval már megszoktam. Az a baj, hogy tapasztalataim szerint Magyarországon olyan nagyra vannak az oktatási rendszerrel, hogy a külföldön megszerzett diplomák vagy kreditek a bizottságok számára egyenlők a nullával, míg én az USA-ban kaptam azért amerikai krediteket a magyarokért.
2009. márc. 5. 01:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha csak alap dilomád lenne, akkor nem kéne fizetni az msc-ért,mert valahogy úgy támogatja az állam, hogy 8 félév Bsc, meg asszem 6 félév Msc. Szóval asszem mindenhol adnak időt a "bukásra". Attól függ melyik szakra akarsz jelentkezni, meg vannak a kiválasztott egyetemnek az msc-s képzésre a feltételei. Pl: Matematika alapszakos földrajz minor szakos tanár bsc diplomával akkor jelentkezhet,ha matekbó meg van az előirt krdeit,és egy nyilatkozatot kell írni, hogy föciből meg van az 50 meg pepsi-ből meg van a 10. Csak így lehet tanár. Szóval kell, hogy az alap diploma stimmeljen az msc-s tervvel.
2009. márc. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Történelem-történész szakirányú alapdiplomával nem mehetnék biológus msc-re. Vagy hogy gondoltad? Így valahogy?

2009. márc. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, arra lennék kíváncsi, hogy mire jelentkezhetek, mivel Amerikában nem volt ilyen szoros megkötés. Simán lehet pl. egy üzleti diplomát elkezdeni bölcsész alapszakkal, mert úgy vannak vele, hogy ha valaki nem bírja max. kibukik, de ne korlátozzák azokat, akiknek más az alapszakjuk, mert hát hány alapszakot járjanak? Ha pl. egy tárgy nagyon fontos lenne ahhoz, amit tanulsz, akkor csak azt vetetik fel pluszban. Tudomásom szerint csak orvosoknál/mérnököknél van leginkább megkötés (még jogászoknál sem nagyon). Akkor Magyarországon nagyon rigid, átjárhatatlan a rendszer? Ha pl. nekem van egy üzleti mester diplomám (MBA), mire jelentkezhetek vele?
2009. márc. 6. 15:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Nehéz egy helyzet. Nézd meg kell egyezni al alapszakodnak a mesterképzés szakával, ez tuti.

Amit említesz, hog ybármivel lehet tovább menni, az a mester fokozatú diplomákra igaz, hogy rengeteg kiegészítő 2 éves egyetemi képzés van, ahol ugyanarra aterületre több féle egetemei (mester) diplomát is elfogadnak. De ez nem igaz a "sima" mesterre, ha az alapszakodbak köze nincs hozzá.

2009. márc. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!