Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2 kérdés egyetemistáknak...

2 kérdés egyetemistáknak (vagy fősulisoknak)?

Figyelt kérdés
Az egyik, hogyha a nyár közepén meghuzzák a ponthatárokat és nekem megvan az a pontom akkor tuti, hogy felvettek? Vagy bekerülhetnek elém sokan? A másik, hogy az előző évek alapján ha megnéztem a felvi.hu-n, hogy mennyi volt a ponthatár s hányan jelentkeztek...szóval eszerint meg tudom nézni, hogy idén kb mennyit fog emelkedni? Vagy felesleges?
2011. ápr. 17. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:

ha a pontjaid a ponthatár felet vannak akkor bekerültél.

az hogy mennyivel változik a ponthatár nem lehet megjósolni, valamikor változik valamikor csökken, de sosem ugyanannyival

2011. ápr. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*valamikor nő, ezt akartam írni
2011. ápr. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
H lehet az akkor, hogy a barátnőm azt mondta, hogy neki hiába, hogy megvolt az elég pontja, nem vették fel :S
2011. ápr. 17. 16:40
 4/7 anonim ***** válasza:
hát én ilyenről még nem hallottam, de szerintem más se x)
2011. ápr. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Silber ***** válasza:
Akkor a barátnőd vagy hazudott, vagy igencsak félrenézett valamit. Te februárban leadtad a jelentkezésed, és a felvételi kérelmet az érettségi eredményeiddel majd kiegészíted júniusban, és ekkor kialakul a végleges pontszámot (ami persze szaktól függ, mivel más-más melyre más eredményeket vesznek figyelembe). Júliusban meghatározzák a ponthatárokat. Ha felette vagy, akkor az azt jelenti, hogy felvételt nyertél az adott intézménye. Akkor nem vesznek fel, ha szeptemberben (valahol augusztusban) nem mész el beíratkozni.
2011. ápr. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hova jelentkezett a barátnőd? Mert vannak olyan helyek (képzőművészeti sulik például), ahova külön alkalmassági vizsga is kell. De amúgy ha megvan a pontja, akkor felvették.
2011. ápr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"H lehet az akkor, hogy a barátnőm azt mondta, hogy neki hiába, hogy megvolt az elég pontja, nem vették fel :S"


Lehetőségek:

- A barátnőd hazudott.

- Elfelejtett vmi papírt elküldeni.

- Elszámolta a pontjait.

- Elnézte a ponthatárt.

- Olyan suliba jelentkezett, ahol van alkalmassági, és azon elbukott.

- Nem is jelentkezett.


Ilyen nincsen, hogy felette vagy, de nem vesznek fel. Nem először húzzák a ponthatárt, és utána nézik, hogy ki érte el...

Hanem előbb sorba állítják az embereket, és a legutolsó ember (aki még belefér a keretszámba) pontszáma lesz a határ.

2011. ápr. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!