Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jövőre lesz az érettségim...

Jövőre lesz az érettségim Diszkalkuliám, és diszgráfiám van kapok e valamilyen könnyítést és plusz pontotokat -e esetleg?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 26. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Kapsz pluszpontokat felvételinél, és a diszkalkulia miatt valószínűleg matekból sem kell érettségizned. De ugye így nem akarsz továbbtanulni?
2011. ápr. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem nem akarok csak egy 3as érettségit
2011. ápr. 26. 18:39
 3/9 A kérdező kommentje:
legalább
2011. ápr. 26. 18:39
 4/9 Kallisztó válasza:
76%
Én diszkalkuliás vagyok,most érettségizem és Matematikából felvagyok mentve!A könnyítésem az hogy Matematika helyett egy másik tantárgyból kell letennem az érettségi vizsgát.Könnyítés ez lesz neked,HA van felmentésed az adott tárgyból!A pluszpontról meg annyit hogy nekem elmondták hogy ha felsőfokú intézménybe akarok jelentkezni NINCSEN plusz pont,ilyenért nem adnak csak tudomásul veszik hogy ez a gond és kész!
2011. ápr. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Először is legyen egy érvényes szakértői véleményed. Figyelj rá, hogy le ne járjon, ha lejár, meg kell hosszabbítani még jó időben.

Utána az érettségi jelentkezéssel EGYÜTT (ez fontos!) be kell adnod egy kérvényt az igazgatónak, hogy milyen mentességet kérsz, plusz a szakvéleményt.

Ezután az igazgató fog határozni a kedvezményről figyelembe véve, hogy a megelőző években milyen könnyítésekkel tanultál az iskolában. Különböző variációk vannak, matematika helyett más tantárgy, vagy több idő az írásbelire, meg még több más is.

2011. ápr. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igen... matek helyet másból kell majd azt tudom de engem konkrétan a plusz pontok érdekelnek nem tanulok tovább amúgy
2011. ápr. 27. 19:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor minek a pontok, ha nem tanulsz tovább? Az érettségin garantáltan nem kapsz pluszpontot érte. Nem is értem, hogy jut eszembe. Kapsz időkedvezményt, érettségizhetsz más tárgyból, akkor milyen alapon járna pluszpont?
2011. ápr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
pedig jár . plusz 40 pont ha tovább akar tanulni :)
2011. júl. 25. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Miért ne tanulhatna tovább attól, hogy fel van mentve matematikából? Elmondom, hogy kitűnő érettségit tettem, matematikából nem érettségiztem, most pedig az ELTE hallgatója vagyok. Nem zárja ki egyáltalán a kettő egymást. Lehet valaki értelmes, okos, attól függetlenül, hogy egy adott tantárgyból gyengébb. Épp az ilyen megnyilvánulások miatt szégyellem, hogy nem megy a matek. Nem kell lenézni senkit e miatt. Persze ezt nem tudja, hogy milyen az, aki nincs benne. Egész életemben duplán küzdöttem, hogy elismerjenek.
2011. nov. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!