Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A magyar (közép) érettségin...

A magyar (közép) érettségin át lehet menni, ha kihagyom a fogalmazási (2. ) feladatot?

Figyelt kérdés
Ha arra ez egész feladatrészre nulla pontot kapok, ATTÓL MÉG az írásbeli érettségin (valamilyen jogszabály értelmében) nem bukok meg? Emellett persze, a szövegértési feladat sikeres teljesítésére kell hagyatkoznom...
2011. ápr. 27. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:
A szóbeli és az írásbeli vizsgarészre külön-külön minimum 10%-ot, együttesen pedig az összes pontszám 20%-át kell kapnod.
2011. ápr. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, át. Egyben kapsz rá pontot.
2011. ápr. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Válaszd az érvelést.

Véleményed csak van, az ott felvetettet témával kapcsolatban. Annyi a lényeg, hogy foglalj állást, hogy egyetértesz az állítással, vagy nem értesz egyet, ne csapongj ide is, oda is. Vagy egyik, vagy másik. Erről szól az érvelés. A fogalmazás elején írd le, hogy mi az álláspontod, és miért. Majd hogy nyomatékot is adj neki, irodalmi példákat is vonultass fel, mindegyiket kifejtve 5-6 mondattal, hogy szerinted miben támasztják alá az érveidet. Majd a végén pedig erősítsd meg az álláspontodat, saját véleményt is írhatsz.


Látod, nem is olyan nehéz. Nekem 2006-ban Umberto Eco filozófikus elmélkedése volt az alap, hogy az írók, költők milyen címeket adnak a művüknek, hogy illenek-e rá, vagy sem. Én amellett érveltem, hogy illenek rá, mert a címből lehet következtetni, hogy mi is a cselekmény fő szála, kik a főszereplők, meg úgy alapból, tudod miről fogsz olvasni és nem ér csalódás. Írtam A párizsi Notre-Dame-ról, Rómeó és Júliáról, a Nemzeti Dalról, a Szózatról, amiról tudtam írni egy keveset. Még Stephen King is bekerült! :D A Ragyogást elemeztem ki pár sorban.


Na add fel, inkább keress előző évi magyar írásbeliket, nézegesd az érveléses feladatokat, próbálj meg felkészülni belőle. Mondjuk igazából nem lehet felkészülni, de csak próbáld ki, hogy tudnál e - mennyit is kell, három-négy oldalt, nem emlékszem - írni.


Sok sikert! Ne add fel!

2011. ápr. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!