Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen közepesen erős gimnáziu...

Milyen közepesen erős gimnáziumok vannak Budapesten?

Figyelt kérdés
2011. máj. 1. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Madách,Fazekas,Lónyai Református.
2011. máj. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
miért keresel közepesen erős gimit? a mostani felsőoktatási rendszer szerint menj el a leggyatrább gimibe, röhögve megcsinálsz mindent 5-re tehát jók lesznek a hozott pontjaid, és a színvonalas tanáraiddal megdumálod,hogy érettségin melyik tételt szeretnéd húzni. tuti ,hogy megvan a helyed az egyetemen, jó pár ismerősöm így csücsül a helyén. nincs értelme erősbe menni, szívatnak 4 évig, rossz lesz a bizid, ha belegebedsz is ( a 4-es nem számít jónak )és jól kib*sznak veled érettségin <- ez meg az én tapasztalatom.
2011. máj. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
a Madách és a fazekas erős gimnáziumok..
2011. máj. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, kedves 2. válaszoló, de a te ötleteddel semmit nem lehet elérni.

Lehet, hogy be lehet kerülni minimális tudással a felsőoktatásba, csak ugye ott bent is kell maradni. Az nem egy olyan dolog, hogy túl vagy rajta, és fellélegezhetsz. És akkor majd ott jön a feketeleves, hogy semmit sem tudsz, és belehalsz a tanulásba. Vagy ha nem, akkor az valami büfészak, amivel megint csak nem lehet elérni semmit, és diplomás munkanélküli leszel. Nagyon-nagyon sok múlik azon, hogy hova jártál középiskolába.

Másrészt a felvételi rendszer radikálisan meg fog változni, nem tudom, te hol élsz, hogy ezt nem vetted észre. Jövő évtől néhány helyre, 2013-tól még több helyre kelleni fog emelt szintű érettségi, és ez a jövőben csak keményebb lesz. Az emelt szintet meg nem lehet úgy elintézni, ahogy te itt felvázoltad. Az meg a másik, hogy a ponthatárok növekedni fognak, mivel nagymértékű csökkentését tervezik az állami helyeknek.

Szóval mindent összefoglalva: Ha valaha diplomát akarsz, akkor még most válassz valami erős vagy közepesen erős gimnáziumot, különben nem sok esélyed lesz.

2011. máj. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a 2. vagyok


hát ebben akkor nem értünk egyet. én úgy vettem észre,hogy egy tinglitangli suliból jövőknek kb 420 pontjuk van kb annyiból hogy meg sem mozdították a kisujjukat, mert emelt nélkül ( saját tanárokkal ) és baromi jó évvégikkel ( amiért persze rengeteget kűzdöttek ) simán elnyaralgatnak az érettségin.. az más kérdés,hogy aki ezzel a pontszámmal bejut egy egyetemre ( márpedig bejut ) annak van igénye arra,hogy bent is maradjon, és szorgalmasan tanul. nem azt mondtam, hogy aki gyenge gimiből jön síkhülye és kibukik, hanem ,hogy minimális erőfeszítéssel 90 %,hogy bejut egy egyetemre és onnantól már csak a szorgalmán múlik,hogy bent is marad, nem azon,hogy milyen erős volt a gimije. nekem rengeteg ismerősöm csücsül így bent a felsőoktatásban, és most lehet hogy nem térnek észhez annyit kell tanulniuk, de röhögve bejutottak a pontjaik miatt, amit igazságtalannak tartok mondjuk egy fazekasból jöttel szemben, aki meg könnyebben maradna bent az egyetemen,de el sem jut odáig ha mondjuk peche van, és nincs esélye megbeszélni a tanáraival,hogy mit szeretne húzni a szóbelin..

2011. máj. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Aki a Fazekasból jön, annak nem kell megbeszélnie semmit, hidd el. Ő anélkül is tudni fogja az anyagot, és elég sok pontja lesz.

Én az Eötvösbe jártam, ami inkább erős giminek számít. Ott sem lehet megbeszélni a tanárral, hogy mit húzzak. Valóban, a jegyeink sem voltak a legjobbak. De nem is ez volt a lényeg, mert ha az ember két tantárgyra rágyúrt, és azokból jót írt, akkor bekerült, ahova akart. Márpedig erre pont jó az erős gimnázium: felkészít elég jól az érettségire.

És lehet, hogy a gyenge gimnáziumból jövőknek jók lesznek a hozott pontjaik, de az édeskevés, egy jó emelt szintű is kell. Főleg most, ahogy a változtatások jönnek. Nem is értem, hogy a kormány terveit hallva kinek jut még eszébe célzottan gyenge gimnáziumba menni.

2011. máj. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még azt is hozzátenném, hogy a mi évfolyamunkon legfeljebb elvétve volt olyan ember, akinek nem gyűlt össze legalább 400 pontja. És voltak annál jóval magasabbak is...
2011. máj. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
persze ebben is van valami, de az hülyeség, hogy akkor ott van 2 tantárgy amire majd rágyúrsz és duplázol. például én a matekra építettem nagyon, és olyan hihetetlenül nagy szívás volt tavaly,hogy még emeltet is raktak a hosszú feladatokba,hogy majd kiestem a padból. ezt soha senki ne tegye,hogy rábízza magát a véletlen szerencsére, pl borzasztóan izgulós és stresszelős vagyok, nagyon szerencsétlen helyzet,hogy felteszed a jövőd 2 vizsgára, mert akkora stressz van rajtad,hogy garantáltan amit belédvertek erős gimnáziumba és tudod, azt is elfelejtheted és teljesen leblokkolsz... és persze mentőövnek a hozott pontjaid sincsenek ott, mert mondjuk végig 4es voltál vért izzadva :S nekem ez a tapasztalatom..
2011. máj. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!