Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar érettségi! Hogy lehet...

Magyar érettségi! Hogy lehet az, hogy a többség a novella elemzést és az érvelést írta?

Figyelt kérdés
Nagyon kevesen választották az összehasonlítást, de nem értem miért? Szerintem az érvelés baromi nehéz, a novella elemzést meg nem olvastam el, csak a feladatot, mert neméri meg egész végig azt olvasgatni. Ti mit választottatok és miért pont azt?
2011. máj. 2. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
az érvelést az választotta,aki nem tud novellát és verset elemezni. A novellaelemzést meg az választotta aki vett 5 percet,h. miket kell írni: cím,idő,helyszín,szereplő,nyelvezet,elbeszélő,mondanivaló,motívumok. Kb. ennyi. + mivel 5 oldal volt bőven írhattál róla. Én 4ésfelet írtam Móriczból
2011. máj. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én a verset választottam, mert sokkal könnyebbnek tűnt, mint a másik kettő. Nem is volt vele baj.
2011. máj. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én meg lexikális tudás híján az érvelést kihúzta, az összehasonlítás se az erősségem, az elemzésről meg azért lehet írni bőven.
2011. máj. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én se tudok se verset elemezni, se összehasonlítani, se érvelni:D Ezért választottam a vers összehasonlítást, mert arról kapásból beugrott egy csomó gondolat. Pl. egy oldal volt kb. a cím elemzése:D Bár összesen nem sokat írtam, 2 sor híján 3 oldalt:/
2011. máj. 2. 19:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Én jól elemzek, mégis az érvelést választottam, mert az elemzéseknél ismert személyek voltak, akiknek illet volna az életrajzából is beemelni dolgokat, és az életrajzok megtanulása nem az erősségem... :)
2011. máj. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én az érvelést írtam, mert nem tudok elemezni. Nem mindig veszem észre az apróságokat, amik mondjuk lényegesek a mű szempontjából.
2011. máj. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
én a verset választottam az könnyebb volt nekem:)
2011. máj. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én érveltem, azért mert csak azt tanultuk XD mármint verselemzésre meg novellaértelmezésre karókat osztogatott és mikor megkérdeztük h. mit kéne bele írni nem tudott válaszolni. így nem akartam hogy érettségin is betartson.
2011. máj. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!