Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan zajlik egy ballagás...

Hogyan zajlik egy ballagás általános iskolából?

Figyelt kérdés

Én 7.-es lány vagyok, és még semmit nem mondtak nekünk a ballagásról. És nem tudom, hogy mire készüljek pontosan.

Hogyan zajlik ez? Anyukám olyasmit mesélt (35 éves), hogy az ő idejében úgy volt, hogy a 8.-osok választottak egy 7.-est, hogy ki ballagtassa őket. Ez még most is így van, vagy másképp?

És amikor lesz nekik fényképezés, és megkapják a fotókat, akkor szokás még adni a barátaiknak egy-egy képet, vagy már az sem divat annyira, mint régen?

14/L


2011. máj. 3. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez milyen jó kérdése, még emlékszem én 6 éve ballagtam el. A ballagás napján általában a 7.-esek sorfalat állnak nektek míg bevonultok az esemény színhelyére, (díszítés ugye virágokkal, rózsaszirmok, suli válogatja)és aznak kapjátok meg a tarisznyátokat is (fényképpel a suliról, kis pogácsa, meg 5Ft általában). Fényképezkedni meg utánna szoktak barátokkal egyénileg, akivel te akarsz. /kivéve ha az osztály nem fogad fel egy fotóst aki csinál képeket midnenkinek/. A ballagási dalokat meg énekórákon tanuljárok majd, és mikor ballagtok aznap ballagás alatt énekeltek majd:) Hamar lezajlik meglátod.
2011. máj. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

mikor én voltam 7dikes akkor nálunk úgy volt hogy minden 7dikes osztály kapott egy 8dikas osztályt akiknek a termét a ballagás napján elötte pár órával vagy reggel feldíszitik, utána ünneplőbe és sorfalat állnak a ballagóknál, mostmár inkább egymást ballagtatják, ink középiskolába a szokás hogy választanak valakit máshonnan


képekkel kapcsolatba még mindig adnak ugyan úgy, csak attól függ hogy akarnak e adni, mert ha pl nem ismernek téged akkor nem hiszem h adnak, de hogyha ismernek akkor biztosan, de biztos elmondják még mert még messzeb van a ballagás

2011. máj. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Deakbence88 válasza:

Sziasztok!

Tudom hogy már régen volt a kérdés feltéve, de esetleg aki most kíváncsi rá elmondom. Nálunk úgy zajlott tavaly (7.-es voltam) hogy a 8.-osok közül páran verset mondtak, beszédet mondtak. Stb.

Én voltam a "műsorvezető" magyarul én mondtam el mi fog következni az előadáson (pl: himnuszt énekelni, ilyenek)

A többi osztálytársam is kapott verset, de az osztály nagy része felengedett egy lufit, ami a nyolcadikosokat jelképezte. Aztán a nyolcadikosok egy általuk kiválasztott dalt énekeltek el, majd körbejárták utoljára az iskolát a ballagás végeztével.


Nekem idén lesz, és nagyon várom már.

2022. dec. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!