Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez szabályos és megérthető...

Ez szabályos és megérthető eljárás?

Figyelt kérdés
Volt egy gyakorlati óránk ebben a félévben, amiből referálni, ill. zh-át kellett írni. Én és még páran betegség miatt nem tudtunk referálni a megadott időpontban, ezt előtte meg is írtuk a tanárnak. Mentünk volna zh-ázni, de nem engedte, mondván nem referáltunk így nem adja meg. Kérleltük, hogy had pótolhassuk vagy adjon házidolgozatot, akármit. Csak nem engedte. Ezzel az a gond, hogy páran már 3.jára vették fel és most ezen múlik a kirúgások, ill. emiatt csúszok én személy szerint. Erre van valami megoldás? Úgy tudom lehetséges gyakorlati UV is, aki elégtelent kap. Legalábbis sok más tanárnál igen. Mit tegyünk? Köszi előre is!
2011. máj. 3. 17:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak olyan szabályok, amiket a tanár maga alkot. Nálunk is akad olyan tanár, aki szorgalmi időszak végén azt mondja, hogy ennyi és nincs tovább, aki nem teljesített, azzal randiznak következő félévben is. Ezeket el kell fogadni és be kell tartani, vagy ha annyira fontos elfoglaltság jön közbe, akkor illik személyesen bemenni megbeszélni a problémát és közösen dűlőre jutni. Utánanézhetsz az iskola szabályzatában, hogy milyen jogok illetnek meg, viszont mérlegelj! Csak akkor csinálj belőle hisztit és hatalmas felfordulást, ha a tanár többé már egészen biztos nem fog tanítani, különben gyanítom rosszabbul jársz mint így. Másokkal pedig ne törődj, mindenki magáért tanul, nem hiszem hogy egy tárgyat harmadszori hallásra sem sikerül megcsinálni, ha valaki normálisan ott van és tanul. Az hogy így jártak, csak is maguknak köszönhetik.
2011. máj. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát már tuti, hogy nem fog tanítani, mert ez az utolsó tárgyam vele. Én biztos, hogy nagy hajcihőt fogok csinálni. Elmegyek a dékánig is, vezetőkig. Bár lehet, hogy ha ezt megemlíteném neki enyhülne, mert gondolom ez őt sem tüntetné fel túl jó színben. Ha kell bemutatom az orvosi igazolást is.
2011. máj. 3. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!