Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minek mennek az emberek...

Minek mennek az emberek jogász szakra?

Figyelt kérdés
Érdekli őket az a sok törvény, vagy mi? :S Nem értem. Egy csomót kell nekik tanulni, tök nehéz iskola, utána meg szintén tök unalmas munkájuk lesz, vagyis nem tudom, pontosan miket lehet vele csinálni, de semmi érdekeset nem tudok elképzelni. Vagy sokat keresnek a jogászok és csak a pénz miatt vállalják ezt be? Nem sértő kérdésnek szántam, csak tényleg érdekelne! Ha van köztetek ilyen, vagy van ilyen ismerőse, és tudja, minek ment oda, az leírhatná! :D Köszi
2011. máj. 8. 16:59
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Röviden, és minden szarkazmustól mentesen: Igen, érdekli őket. Meg biztos van akit nem. Minden szakkal ugyan ez a helyzet, valaki azért megy mert érdekli, valaki a pénz miatt, stb. Én is gondolkodom a jogon, nem azért mert mazochista vagyok, és imádok egész nap tanulni, hanem mert szeretnék később valami ehhez kapcsolódóval foglalkozni. És őszintén, pont nem érdekel milyen nehéz szak, nem ez alapján választok, hanem a későbbi lehetőségek alapján. Aki könnyen át akarja vészelni az egyetemi éveket, az menjen bölcsésznek, aztán legyen mekis kiszolgáló vagy titkárnő...
2011. máj. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi. És pl téged konkrétan mi érdekelt benne?
2011. máj. 8. 17:13
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Szia (:

Én sokat gondolkodok azon, hogy jogra megyek. Tudom, hogy sokat kell tanulni, de szerintem sok lehetőség rejlik benne.


17:08: Miből gondolod, hogy aki BTK-ra megy, pl nyelvszakra, az mekiben fog dolgozni? Csak kíváncsi vagyok, mert sok helyen olvastam már, de egyszerűen nem értem, mert eddig akivel találkoztam el tudott helyezkedni.

2011. máj. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Milyen lehetőségek? Téged mi érdekel belőle? :-)
2011. máj. 8. 18:54
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Hát nyilván azért megy oda, mert érdekli. Két barátom is jogra jár. Hát mikor beszélgetnek az anyagról, vagy a suliról, én sem értem, hogy ebben mi az érdekes:D Engem sem mozgat meg a dolog. De ahány ember, annyi féle, tudod:) Ők azt nem tudják elképzelni, hogy olyan dolgokat tanuljanak, mint én.
2011. máj. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Akik gimiben főként humán tárgyakat tanulják, azoknak sok más lehetőségük nincsen, ha egy jól fizetett és megbecsült szakmát szeretnének tanulni.
2011. máj. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Én most érettségizek és én is gondolkoztam azon h tanuljak jogot, tetszett mert menő meg minden:D meg elvileg a fizetés is jó, csak kvára nincs kedvem oan sokat tanulni. Na meg mostanság már am is hiába végzik el az iskolát, annyira nagy a jogászok száma, h jó protekció nélkül nem is nagyon tudnak elhelyezkedni. Ha meg igen, akk a fizetés meg szánalmas, ahhoz képest h mennyit szívtak 5 év alatt, és a gyakorlatról nem is beszéltem, ami úgy tudom 3 év.
2011. máj. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
Rengetegen tanulnak jelenleg jogásznak, viszont csak nagyon kevés tud elhelyezkedni benne. Ha nincsenek meg a megfelelő kapcsolatok esélytelen, hogy megfelelő mennyiségű és minőségű gyakorlatot szedjen össze az ember. Sokaknak a szülője is jogász, vagyis van hol elhelyezkedni. Aki befut az nagy pénzeket tud keresni, de az esetek nagy részében nem ez van.
2011. máj. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

én joghallgató vagyok, a mai napig nem tudom miért választottam ezt, mert hosszú évekig a MOME-ra (Iparművészeti) készültem. valószínűleg a kétségbeesés miatt kerültem oda, ahova.

még 1 év (elviekben) és végzek, de annyit tanácsolnék mindenkinek (anélkül, hogy bárkit el szeretnék riasztani), aki ezek a pályán gondolkozik, hogy jól gondolja meg. aki pusztán a pénz miatt választaná, ne tegye, menjen közgazdásznak vagy valamerre másfelé, elég kicsi az esélye, hogy megtalálja a számítását. és mielőtt bárki azt hinné, a római jog gyerekzsúr a későbbiekhez képest. viszont ha az ember megszokja, mielőtt megszökne, fel lehet fedezni a szépséget a jogban, de erősen szakbarbárrá tesz (legalábbis a külvilág szerint).

aki viszont erre vágyik, mióta eszét tudja, annak élmény lesz, hiába próbálják letörni a szarvait, úgyhogy hajrá.

2011. máj. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nos, a jog egy nagyon jó alap. Jó kiindulási pont. (Egyébként ha megnézitek, sok jogi végzettségű embert kutatnak az álláskereső portálokon. Meg más munkakörbe is valószínűleg előbb veszik fel őket.) Szóval elég flexibilis. Ami az érdekességét illeti: Elsőre biztos elég száraznak tűnnek a törvények. (Amelyekben nem árt jártasnak lenni, hiszen azok szerint élünk.) Ezekhez inkább gyakorlati példákat érdemes fűzni. Nem mellesleg igen hasznos is lehet. Szakértelemmel megmenthetsz egy ártatlan embert, tanácsot adhatsz, börtöne küldhetsz egy gyilkost. (Bár tény, hogy a magyar bűntetőjogrendszer a béka feneke alatt van.) De ezek csak a "klasszikus" szakmákra példák. Még rengetek helyre mehetsz vele. Egyszóval hasznos tagja lehetsz a társadalomnak. Jogászokra mindig szükség lesz.
2011. aug. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!